Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Jaroslavice

Autor: Prodesi | Václav Zahradníček, Jakub Loučka
Adresa: Jaroslavice, Zlín, Česká republika
Realizace: 2013-15 Užitná plocha: 146 m²

Jak se vypořádat se strmým pozemkem a využít výhod výstavby ze dřeva, ukazuje jedna ze zdařilých referencí týmu Prodesi/Domesi, architektů realizujících dřevostavby. Individuální rodinný dům s výjimečným duchem a atmosférou vytvořili jako moderní dřevostavbu, která reflektuje potřeby stavebníka a reaguje na specifické danosti svažitého pozemku. Dům obklopený zelení a skýtající zároveň skvostné výhledy do okolní krajiny, se stal domovem mladé rodiny se třemi malými dětmi.

Moderní dřevostavba byla postavena na poměrně strmém jižním svahu na pozemku, který sloužil v minulosti jako zahrada. Hmotou domu reagovali autoři stavby na terén a vytvořili terasovitý koncept v třech výškových úrovních, přičemž zachovali vzrostlé stromy. Jižní fasády jsou velkoryse proskleny, vnitřní prostory jsou rozšířeny o terasy, které umožňují panoramatické výhledy do údolí.

Na nejnižším vstupním podlaží je umístěno zádveří a sklad, přesah střechy skýtá kryté stání pro auta. Přímé schodiště, které prochází všemi úrovněmi domu, je přesvětlené přirozeným světlem. Střední podlaží, ze kterého je i přímý výstup na terén, představuje klidovou část domu s dětskými pokoji, ložnicí rodičů a odpovídajícím hygienickým zázemím. Na nejvyšší úrovni domu se nalézá denní část domu - kuchyně spojená s jídelnou a obývacím prostorem. Dispozici nejvyššího podlaží doplňuje pokoj pro hosty, koupelna, komora a zadní terasa se vstupem do domu z nejvyšší úrovně terénu a zahrady.

Vzhledem na strmý terén a terasovitý koncept stavby byla použita sloupková dřevěná konstrukce. Střecha stavby je pultová, s plechovou krytinou. Vytápění je v domě zabezpečeno elektrickým topením v kombinaci s krbovými kamny. Interiér s dubovými podlahami a bílými povrchy stěn ve všech místnostech kromě hygienického a technického zázemí působí vzdušně a prostorně díky subtilnímu zařízení ve světlých odstínech a přirozenému světlu, které proniká domem skrz-naskrz.

Fasáda dřevostavby je obložená vertikálním obkladem z modřínových palubovek. Zevnějšek domu přirozeně stárne, okolní stromy a zeleň vyrůstají. Dům se čím dál víc stává součástí místa a vypadá, jakoby tady stál odjakživa. Je domovem mladé rodiny se třemi malými dětmi, obklopeným zelení.Projekt
Fotograf
Milan Hutera
Stavba
Generální dodavatel
Domesi, s. r. o.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 16.11.18
Návštěvnost: 63 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.