Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Zámecké ulici

Autor: Mimosa architekti | Petr Moráček
Spoluautor: Pavel Matyska, Jana Zoubková
Spolupráce: Kateřina Fryzelková
Adresa: Zámecká 4, Mikulov, Česká republika | mapa
Projekt: 2013 Realizace: 2018

Atmosféru ulice Zámecká v centru Mikulova vytváří drobné měřítko okolních staveb, pohledy do střech historických domů a výhledy do nedalekého Rakouska, masa mikulovského zámku "za zády" a v neposlední řadě historie židovské čtvrti, v jejímž srdci se nacházela.
Aspirací navrženého domu je využít potenciál unikátní lokality, zajistit dostatek soukromí v turisticky rušném okolí, v těsné vazbě na nejužší historické centrum Mikulova působit samozřejmě a nenápadně, přitom dostatečně jasně odlišit dům od okolní historické zástavby.

Navržený dům účelně využívá celý pozemek velkosti přibližně 240 m². Otevírá se do dvora intimní velikosti uzavřeného do zídek z místního vápence a cihel. S prostorem dvora je přímo propojen obývací pokoj a "ateliér", díky vnějšímu schodišti a velkorysé terase pak ložnice.
Pro vnitřní prostor domu je určující využití různých výškových úrovní ulice a dvora, propojování vnitřních prostor, otevření do krovu v patře.

Atmosféra solidního zděného domu a k němu připojeného lehkého dřevěného "ateliéru" je vytvářena rozdílným materiálovým a konstrukčním řešením - dům je zděnou stavbou opatřenou omítkou, ateliér z převážné části dřevostavbou s fasádou z modřínových prken.

Dům je vystavěn z "klasických" materiálů, od materiálově i formálně obdobných okolních historických staveb jej odlišuje provedení detailů. Formu objektu zjednodušují skryté žlaby, keramické střešní tašky jsou obdobné jako v okolí běžně použité bobrovky, jen s rovnou hranou. Okna jsou bezrámová nebo dřevěná s jednoduchými profily, umístěná v různých hloubkách okenních otvorů.

Prostor dvora je z velké části zpevněný cihelnou terasou a mlatem, okolo zídek jsou vysázeny růže a bylinky.
Projekt
Fotograf
Robert Žákovič
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 31.10.18
Návštěvnost: 92 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
1* Radek Horyna 31.10.18 17:35
taky 1* Jakub Loučka 01.11.18 18:20
a taktiež 1* 02.11.18 09:32
Kouzelné 08.11.18 12:49
a další 1*:) fre.on 09.11.18 12:43
Krásný příklad, Vích 11.11.18 19:54
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.