Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům ve svahu
Dům pro dvě domácnosti / tři generace obyvatel

Autor: MASPARTI | Pavel Martinka, Ondřej Spusta
Spoluautoři: D. Lemák, R. Koiš / Statika Olomouc – konstrukční řešení
Adresa: Šternberk, Česká republika | mapa
Projekt: 06 / 2013 Realizace: 2014-17
Užitná plocha: 212 m² Zastavěná plocha: 190 m²

Parcela se nachází ve svahu pod lesem, téměř na konci slepého uličního ramene, v místě, kde město postupně přechází v les. Zdejší výstavba, započatá v meziválečném období mohutnými vícepatrovými vilami, byla postupně zahuštěna menšími poválečnými domy.

Dům jsme navrhli na místo s průhledem na protilehlý zalesněný svah tak, aby tento průhled zůstal zachován, a to jak pro příchozí od lesa, tak pro obyvatele domů na protější straně ulice. Dům se svou výškou přizpůsobil okolí, směrem do zahrady si však dovolil vykouknout z řady a poskytnout svým obyvatelům dálkový pohled na Drahanské Vrchy.

Než kompozičně doplňovat stávající domy tradičního vzhledu chce tento nový dům, i přes svou značnou velikost, místo nezatěžovat, nenavyšovat množství forem, barev a tvarů. Část domu byla umístěna pod terén a veškeré potřebné prostory, včetně venkovní terasy jsou obsaženy v jedné hmotě.

Dům má dvě podlaží. Horní podlaží je vstupní, navazuje na garáž pro dvě auta a nachází se zde větší byt s terasou pro rodiče. Spodní menší byt s výstupem na zahradu pro prarodiče je přístupný po venkovním betonovém schodišti. Pokoje dětí jsou situovány mezi oba byty na úrovní spodního podlaží přístupné po vnitřním ocelovém schodišti.

Konstrukce domu je železobetonová monolitická, část garáže založena na mikropilotách. V horním podlaží je železobetonová konstrukce s keramickými vyzdívkami. Střecha s mírným sklonem se svažuje po celé délce domu až ke dvojici vpustí svedených přes garáž do podzemní retenční nádrže.
Projekt
Fotograf
BoysPlayNice
Stavba
Výplně otvorů
JANOŠÍK OKNA-DVEŘE
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 25.10.18
Návštěvnost: 88 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.