Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zahradní dům u jezírka

Autor: ateliér MARDOU | Martin Doubek
Spolupráce: Lukáš Erban, David Chudoba
Adresa: Nová Paka, Česká republika
Projekt: 2014-15 Realizace: 2016-17
Užitná plocha: 100 m² Zastavěná plocha: 152 m²
Obestavěný prostor: 568 m³

Klient nás přizval ke spolupráci na domku u jezírka v době, kdy už byl tvar jezírka založený (autor: Michal Kuřík - Trvalková školka), museli jsme respektovat i spoustu dalších limitů: Odstup od hranice pozemku, podzemní nádrž na akumulaci vody, ochranné pásmo plynovodu. Plocha, na kterou se náš návrh musel vejít, byla takřka předdefinovaná.
Zadáním byla doplňková stavba k již stojící vile na pozemku - zahradní byt pro posezení s přáteli, případně pro ubytování hostů a v oddělené části i malý služební byt pro zaměstnance / údržbu.
Vznikl zahradní domek - pavilon jako lehká dřevostavba. Největší prosklenou plochou je orientovaná na terasu, která je zároveň molem u koupacího jezírka.
Na zádveří zahradního (hostinského) bytu navazuje hygienické zázemí, aby sloužilo jak vnitřnímu, tak i venkovnímu posezení. Koupelna je součástí klidové zóny a navazuje na ložnici s přistýlkou. Hlavní obytná místnost je rozdělená na kuchyň s barem a relaxační zónu s velkou okenní sedací nikou.
Služební byt má dispozici 2+KK. Orientace ke světovým stranám a návrh oken vychází ze striktního požadavku na zachování soukromí majitelů a obyvatel zahradního bytu.
Dům je nízkoenergetická novostavba s konstrukčním systémem "2by4", s nuceným větráním s rekuperací. Vytápění je elektrické, doplňkovým zdrojem tepla je krbová vložka. Okna (dřevěná s trojskly) jsou stíněna venkovními žaluziemi. Fasádu tvoří svislé modřínové palubky a tmavě šedé fasádní desky.
Interiér se skládá z atypického nábytku vyrobeného z bílých (lamino) desek a dubového masívu nebo dýhované desky. Podlahy jsou dýhované dubové a stěrkové. Podhledy sádrokartonové a z dřevěných lamel. V koupelně služebního bytu a u WC zahradního bytu je využito přisvětlení pomocí světlovodu.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 10.10.18
Návštěvnost: 90 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.