Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Přezletice

Autor: NEW HOW architekti | Filip Havliš, David Zámečník
Adresa: Přezletice, Česká republika | mapa
Projekt: 2004 Realizace: 2007
Užitná plocha: 320 m²

Rodinný dům se nachází v nově vybudované obytné lokalitě v okrajové části obce Přezletice. Pozemek je situován na rovině, z části na ploše bývalého rybníku. Celé území je svázáno jednotnou tradiční urbanistickou regulací.

Navržený dům se snaží o co největší využití oslunění pobytové části pozemku a přiléhajících obytných prostorů domu. To vše při zachování co možná největší intimity těchto ploch. Snahou architektů bylo vytvořit dům, který svým tvarem a strukturou nabízí přelévající se, obrysem domu nevymezené, prostory sloužící k životu rodiny. Kompozice domu je tvořena třemi vzájemně posunutými hranoly, které jsou sdruženy kolem centrální haly.

Dům je rozdělen na klidovou a společenskou zónu, centrálním motivem domu je dvoupatrová hala v pomyslném místě křížení dispozice. Ta plynule přechází do obývacího pokoje s kuchyní a přes skleněnou stěnu je propojena s venkovní terasou. Kolem centrální haly jsou dále umístěny pokoj pro hosty a pracovna. U vstupní části domu je situována garáž pro dvě auta. V klidové zóně v patře se nachází čtyři dětské pokoje s koupelnou. V západní části dispozice se nachází ložnice s koupelnou, šatnou a místností na domácí práce.

Obvodové zdivo domu je z cihelných tvárnic s vnějším kontaktním zateplovacím systémem. Stropy jsou železobetonové monolitické. Konstrukce světlíků je ocelová s plechovým opláštěním. Venkovní omítky fasád jsou bílé, prolamované okenními otvory s šedou barvou hliníkových rámů. Vnitřní plochy domu jsou omítnuty sádrovou omítkou a opatřeny nátěrem bílé barvy. Podlahy jsou dřevěné, z Merbau.
Projekt
Fotograf
Ludmila Foblová
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 03.10.18
Návštěvnost: 56 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.