Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Všenory

Autor: PÍSEK SEYČEK ARCHITEKTI s.r.o. | Jiří Písek, Jan Seyček, Jan Krauz
Adresa: Všenory, Česká republika | mapa
Realizace: 2009-15

Rekonstrukce stávajícího objektu dle požadavků nového majitele. Součástí návrhu byla snaha o zlepšení celkového komfortu a posunutí vlastností samotné stavby k dnešním standardům a trendům, ať už co se estetiky, dispozičního řešení, energetické náročnosti či technického zařízení týče.

Těžištěm návrhu je lepší propojení domu a pozemku. Stávající budova se totiž nachází ve značně svažitém terénu, který v jižním směru přechází ve strmý svah, takže původní dům stál jakoby mimo terén. Navržené přístavby přirozeně propojují budovu se svahem, přičemž plně respektují původní charakter domu jakožto stavby z 30. let a než aby mu nějak konkurovaly, odpovídající formou jej dotváří.

Objekt se rozprostírá příčně přes téměř celou šířku parcely. Tvarové pojetí dělení domu vybízelo k posílení jeho hmotového členění. Zvýrazněním střední vertikální hmoty se podařilo celek vizuálně vyvážit a potlačit pocit přehrazenosti pozemku. Optické spojení objektu se svahem zároveň umožnilo nová propojení v oblasti komunikace a funkce. Například návaznost vnitřních obytných prostor na venkovní je značnou měrou zajištěna právě přes nově vzniklé terasy (východní a jižní).

K úpravě původních konstrukcí došlo jen v nezbytně nutné míře. Stávající členění jednotlivých pater bylo v principu zachováno, stejně jako rozmístění funkcí v hlavním obytném podlaží - přízemí. V dalších podlažích, jako suterén a podkroví, došlo k rozšíření obytného prostoru. Dosud byla využívána jako obytná pouze polovina podkroví, nyní jsou oba prostory obytné celé.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 09.12.18
Návštěvnost: 66 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Chvála :-) Petr 01.10.18 17:52
Chvála podruhé :-) 09.10.18 10:00
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.