Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Krameriova

Autor: PÍSEK SEYČEK ARCHITEKTI s.r.o. | Jiří Písek, Jan Seyček, Jan Krauz
Spolupráce: Martin Prokeš
Adresa: Krameriova, Liberec, Česká republika | mapa
Realizace: 2007-11

Objekt je navržen jako jednopodlažní nepodsklepený z systému sendvičových panelů EUROPANEL, omítaný, z části obložený plechem a dřevem. Střecha je řešena jako pultová s mírným sklonem, lemovaná atikou, z čela a jedné strany domu s výrazným přesahem kryjícím část terasy a příjezdovou cestu (příležitostné kryté stání).

Samotný objekt tvoří hlavní obytná část domu obdélníkového tvaru orientovaná v ose sever - jih a k ní ze západu přidružená půdorysně menší obdélníková část s garáží. Takto vzniklý půdorys ve tvaru písmene L zakrývá střecha téměř čtvercového tvaru (16,8x17,2). Hlavní průčelí domu délky 12,85m je orientováno na jih a je z velké části prosklené s ohledem na prosluněnost vnitřních prostor a solární zisky v zimním období. Před toto průčelí přesahuje do vzdálenosti cca 2,5m střecha, která tak z poloviny kryje přilehlou terasu. Terasa se rozkládá podél celé délky čelní fasády v šířce 5,0m. Přes západní fasádu hlavní obytné části podobně jako přes jižní přesahuje střecha, a to tak, že hrana střechy navazuje na západní obvodovou stěnu garážového křídla. Přesahující části střechy jsou neseny dřevěnými sloupy. Na východní straně střecha přesahuje jen částečně a je stejně jako z jihu a západu ukončena atikou, ze severu pak přechází rovnou ve svislou obvodovou stěnu, vyjma podloubí s malou terasou ve středu severní stěny. Do obytného prostoru se vstupuje ze západu. Na poměrně velké zádveří navazuje hala, ze které jsou pak přístupné všechny obytné a pomocné prostory. Směrem k severu se jedná o technickou místnost, koupelnu s WC a saunou, ložnici, k východu pak je to pokoj pro hosta a směrem na jih obývací pokoj s kuchyňským koutem a spíží. Z prostoru koupelny je přístupná zadní terasa, z obývacího pokoje pak terasa přední.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 22.09.18
Návštěvnost: 71 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.