Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Byt pro dva

Autor: ORA | Barbora Hora, Jan Hora, Jan Veisser
Adresa: Znojmo, Česká republika
Projekt: 2016 Realizace: 2018
Užitná plocha: 55 m²

Přišli za námi stavebníci světoběžníci, kteří navštívili Znojmo teprve podruhé. Nicméně zamilovali si je do té míry, že si zde hned pořídili malý byt, který jim učaroval. Šlo o byt, který byl vnímaný jako druhořadý – přízemní byt ve starém městě s provlhlými zdmi skoro až ke stropu. Byt měl ale vlastní dvorek a vládla v něm stinná atmosféra, což je v rozpáleném vyprahlém Znojmě velkou výhodou.
Zadáním bylo vytvořit byt na míru pro pár. To nám umožnilo vytvořit řešení, která by ve větší domácnosti nebyla myslitelná. Byt nemá standardní koupelnu, ta je součástí ložnice skrytá za příčkou/paravánem tvořeným masivním rámem z HEB profilů. Díky tomu bylo možné nechat původní výmalbu stropu odhalenou jako celek. Přestože je byt poměrně malý, místnosti působí velmi rozlehle, prostor není třeba dělit.
Konstrukce bylo potřeba důkladně sanovat, byla provedena provětrávaná podlaha, chemická injektáž a sanační omítky. Vlhkostní čidla hlídají stabilní klima, když je byt opuštěný. Přes všechna náročná opatření jsme chtěli zachovat původní atmosféru. Ponechali jsme původní okna, odhalili stropní výmalby a odstranili všechny přebytečné příčky.
Většina nábytku je tvořená na míru, postel se jeví jako levitující, také jde o svařenec z HEB profilů. Motiv se ještě několikrát v bytě opakuje. Na podlahách je čedičová dlažba orámovaná světlou cementovou stěrkou. V bytě je recyklovaných několik prvků, které lidé běžně vyhazují z jiných znojemských domů – od fragmentů dlažby až po dveře.
ORA
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 08.09.18
Návštěvnost: 119 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Za mě jednička :) Andrea Padevítová 10.09.18 09:27
Prima minibyt Pavla G. 13.09.18 12:44
Výborné Ivana 14.09.18 07:42
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.