Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Kostelci u Křížků

Autor: NEW HOW architekti | Filip Havliš, David Zámečník
Adresa: Kostelec u Křížků, Česká republika | mapa
Projekt: 2009 Realizace: 2012
Užitná plocha: 190 m²

Rodinný dům se nachází na severozápadním okraji obce, v místech kde se za vesnicí otevírá výhled do okolní krajiny. V místě, kde se příjezdová komunikace mění v úvozovou cestu.
Hmota domu má jednoduchý kompaktní geometrický tvar, který vychází z lichoběžníků. Takto navržený dům vychází z tvaru pozemku a zároveň modeluje hmotově nenápadný dům v otevřeném plenéru. Dům svým zužujícím čelem i zády klesá k terénu.
Vlastní rodinný dům je rozdělen podle pater do dvou funkčních zón. Přízemí slouží jako společenská část s otevřeným prostorem tvořeným obývacím pokojem, s kuchyní a jídelnou. Je zde situován také vstup do domu a technické zázemí. Horní patro tvoří klidovou zónu s pokoji.
V severní části pozemku, vedle parkovacího stání, stojí objekt sloužící jako hostovský pokoj a sklad. Na západní straně pozemku stojí dřevěný podélný altán, který je propojený s vlastním domem.
Obvodové stěny jsou z cihelných tvárnic, stropy jsou železobetonové, konstrukce střechy je dřevěná. Vnější plášť domu je ze smrkového dřeva Thermowood, které je napuštěno černým olejem. Nika se vstupem do domu má oranžovou barvu. Interiér domu je navržen v světlých odstínech s historickými uměleckými prvky.
Projekt
Fotograf
Kateřina Němcová
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 29.08.18
Návštěvnost: 68 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.