Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Chata Dalsland 2.0
Dalslandsstugan 2.0

Autor: Jim Brunnestom
Spolupráce: Magnus Hellum, Hampus Berndtson
Adresa: Bengtsfors, Švédsko
Realizace: 2018 Užitná plocha: 168 m²

“Dalslandsstugan 2.0” (Chata Dalsland 2.0) je návrh nového standardního domu pro švédskou oblast Dalsland. Projekt je založen na tradiční dalslandské chatě; dřevěné stavbě, která před nástupem průmyslové revoluce představovala tradiční obydlí. Po materiálové stránce a v některých detailech si návrh bere inspiraci ze starých domů v okolní krajině.
Chata Dalsland 2.0 je postavena z CLT desek (křížem lepené dřevo). Z těchto prvků jsou i vnitřní stěny. Zvolené řešení umožňuje velké rozteče mezi stěnami a také volné rozmístění otvorů ve fasádě, čímž se může objekt individuálně přizpůsobovat specifikám různé lokality.
Dům je zateplen izolací z dřevěných vláken a obložen svislými dřevěnými deskami, které se nechají přirozeně zešednout. Jak fasáda tak i sedlová plechová střecha se odkazují na zemědělskou tradici a jednoduché konstrukční metody. Dům je uspořádán kolem dvou pevných jader nesoucích střechu. Tato jádra rovněž plní privátní funkce - hygiena a skladové prostory. Dům má nízko umístěné okapy, což domu, jak se k němu postupně blížíte, dodává příjemnou velikost. Vnitřní centrální prostor se otevírá až k hřebenu. Ve druhém patře jsou místnosti se střešními okny a výhledem do okolí.
Projekt je řešen jako alternativa ke švédským katalogovým domů, která může nabídnou architektonickou a estetickou kvalitu za cenu dostupnou pro osoby s průměrným příjmem.
Jim Brunnestom
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 14.08.18
Návštěvnost: 124 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.