Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům JRv2
Dom rodzinny JRv2

Autor: Studio de.materia | Adam Wysocki
Adresa: Jasna Rola, Żurawiniec, Poznaň, Polsko | mapa
Realizace: 2017 Užitná plocha: 430 m²

Pozemek se nachází na okraji přírodní rezervace Żurawiniec. Z jižní a západní strany je obklopen hustě zarostlým parkem. Parcela se k parku mírně svažuje. Sklon celého území ve výsledku tvoří necelé jedno podlaží. Topografie místa předurčila vzhled výsledného projektu. Aby se podařilo vyvarovat strmému příjezdu autem, byla garáž umístěna na střechu domu. Obytná část je zanořena do klesajícího terénu. Tímto způsobem se dům od (východního) vchodu uzavírá a naopak otevírá (západně) do okolní zeleně. Funkční uspořádání domu určila sluneční orientace a okolní výhledy.
Dispozice připomíná tvar písmene T. V jednom křídle se nachází obývací pokoj s jídelnou a kuchyní otevřenými do přilehlého parku. Druhé křídlo domu je kolmo připojené a částečně zapuštěné do svahu, kde je umístěna technická místnost a malý pokoj pro hosty. Zbývající část druhého křídla obsahuje šatní skříň, koupelnu a ložnici, která vybíhá do zeleně. Výsledná dispozice umožnila vytvořit soukromou terasu, která je vizuálně oddělena od sousedního domu na severu. Abychom v západně orientovaném obývacím pokoji zachytili také sluneční paprsky vycházejícího slunce, navrhli jsme malé patio s průhledem do obývacího pokoje. Betonová stěna terasy současně tvoří opěrnou stěnou zadržující svah. Zatímco garáž je vyrobena výhradně ze dřeva (vč. konstrukce a opláštění), tak spodní část domu je z pohledového betonu jako sendvič (beton, izolace, beton). Plochá střecha je osázena extenzivní vegetací a malými kameny. Betonové fasády dotváří svislé latě z modřínového dřeva. V interiérech je použitý dubový obklad.
Dům je vybaven umělým odvětráním s rekuperací tepla a podlahovým vytápěním v akumulační betonové desce.
Studio de.materia
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Barbara Zavarská a Aleš Šedivec , 12.08.18
Návštěvnost: 86 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Smekám a vyjadřuji obdiv! Paco28 16.08.18 10:16
Nádhera 17.08.18 11:47
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.