Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Moravský kras

Autor: Adam Rujbr Architects s.r.o. | Adam Rujbr
Adresa: Česká republika
Realizace: 2016 Zastavěná plocha: 575 m²
Obestavěný prostor: 2280 m³

Dům je tvořen třemi základními hmotami spojenými v jeden celek. Dominantní dvoupodlažní kvádr uprostřed kompozice je doplněn dvěma přízemními – východním technickým a západním obytným. Hlavní dvoupodlažní hmota navazuje svou východní hranou na prodloužení uliční čáry přilehlé ulice. Jižní hrana domu je souběžná s hranicí lesa.

Východní přízemní kvádr je technický, je věnován parkovacím stáním, garáži, nachází se zde zádveří, sklad a šatna, částečně sem zasahuje i apartmán hostů. Ze strany vstupu je prostor kryt před povětrností přesahující střechou. Patrový kvádr je věnován vlastním obytným místnostem s příslušenstvím a tvoří zároveň hlavní komunikační uzel domu. Západní kvádr tvoří hlavní společenskou část domu, nachází se zde obývací pokoj s jídelnou. Přesah střechy na jih zajišťuje účinné stínění a zároveň umožňuje pobyt i při dešti. Nezanedbatelnou roli hraje terasa navazující na obytnou část. Tato terasa umožňuje pohodlné posezení s výhledem na les a do kraje a zároveň kryté před větrem a zraky chodců z ulice. Součástí terasy je zapuštěný bazén se zasouvací podlahou.

Dům je bíle omítnutý, okna mají tmavošedé hliníkové rámy a různou výšku parapetu a nadpraží podle účelu místnosti. Tato rozdílnost vytváří na fasádách hravou geometrii. Ortogonální tvary kvádrů oživuje oválný výstup na sluneční terasu a spirála točitého schodiště propojující terasu v přízemí s terasou v patře.
Nosná konstrukce je zděná s monolitickými železobetonovými stropy. Nástavba nad schodištěm je provedena jako dřevostavba. Střecha je plochá s hydroizolační fólií. Část ploché střechy je využívána jako terasa s dřevěnou palubou na plastových terčích. Část střechy je zelená. Střešní vpusti vyhřívané.
Projekt
Fotograf
Kamil Saliba
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 22.06.18
Návštěvnost: 67 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Architektura? vladimír sitta 28.06.18 21:07
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.