Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Radlíku

Autor: OK PLAN ARCHITECTS | Luděk Rýzner, Jiří Vincenc
Adresa: Radlík, Česká republika | mapa
Realizace: 2015-16

Přestavba v Radlíku měla za úkol modernizaci stávajícího rodinného domu budovaného v etapách, bez výrazné celkové koncepce. Původní objekt zůstal ve svém objemu zachován, byly však sjednoceny jeho materiály, detaily a přilehlý předprostor. Původně byl provoz domu rozložen na tři podlaží. To již s ohledem na potřeby rodiny nebylo vyhovující. Za účelem propojení hlavní obytné části se zahradou byla vytvořena nová přístavba do zahrady v podobě minimalistického černého kvádru. Zahrada byla koncipována taktéž nově, současně a koordinovaně se stavebními úpravami.

Nová část domu byla od počátku ovlivňována starým ořechem, okolo kterého byly rozvinuty funkční zóny kuchyně, obývacího pokoje a terasy. Dispozici uzavírá dřevník nezbytný pro zásobování obou krbů, který zároveň vytváří žádanou intimitu prostoru a současně rámuje pohledy do okolí.

Spousta nápadů, vybavení a detailů vznikla po diskuzi, nebo je přímo počinem investora. Ten byl po celou dobu procesu zdatným oponentem a ve finále vytvořil útulnou vrstvu domu, která obohacuje základní rozvržení dané architektem.
Projekt
Fotograf
Jaroslav Hejzlar
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 21.06.18
Návštěvnost: 72 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.