Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Královo Pole 06

Autor: knesl kynčl architekti | Jiří Knesl, Jakub Kynčl, Jan Weiss
Adresa: Jungmannova 44, Královo Pole, Brno, Česká republika | mapa
Investor: soukromá osoba
Projekt: 2013-14 Realizace: 2015-16
Užitná plocha: 295 m² Zastavěná plocha: 188 m²
Plocha pozemku: 372 m² Obestavěný prostor: 1342 m³

Spolupráce: Petra Hudečková (interiér), Jakub Finger, Mirka Svorová / ateliér PARTERO (zahrada); Tomáš Zelinka (stavebně-technické řešení); Pavel Hladík, Zdeněk Koudela / Hladík a Chalivopulos s. r. o. (statika); Jitka Špondrová (požárně-bezpečnostní řešení); Dušan Variš (zdravotní technika, vytápění); Karel Rychlý / ATELA (elektroinstalace); Milan Hrazdíra (rozpočet)

Nenápadný půvab městského bydlení v režii milovníka filmového umění.

Rodinný dům je situován v typické královopolské řadové zástavbě, v místě s výbornou dostupností a veškerou potřebnou vybaveností. Původní dvoupodlažní dům tradičních forem neumožnil bez razantních úprav vyhovět náročným požadavkům klienta, musel proto ustoupit novostavbě, jež představuje dokonalý diagram pro život a práci konkrétní rodiny. Hlavní kvalita domu je skryta v napětí mezi jednoduchostí uzavřeného objektu a prostorovým aranžmá interiéru a navazujících venkovních prostor.

Dům je dvoupodlažní, nepodsklepený, s plochou střechou. Vstup je mírně snížen na úroveň ulice a po několika schodech stoupá do hlavního obytného podlaží, které plynule přechází do zahrady ve vnitrobloku. Ze vstupní chodby je samostatně přístupná kancelář paní domu a nezbytné sociální a technické zázemí. Společenskou část domu, do které je zaústěno schodiště vedoucí do patra, představuje spojitý prostor tvořený obývacím pokojem a jídelnou s pohledově odděleným kuchyňským koutem, doplněný „venkovním pokojem“ orientovaným do zahrady. Klidová zóna v patře sestává ze tří ložnic se zázemím (šatny, dvě koupelny, samostatné WC) a dále z pánské pracovny a knihovny. Garáž pro jeden automobil je součástí vstupního podlaží.

Tvarově střídmý objekt kombinuje tmavě šedou omítku v 1. NP s bílou v patře, do kterého se zařezává souvislý horizontální pás oken. Pomyslnou třešničkou na dortu je v Česku ne zcela běžný vlajkový stožár na uliční fasádě domu.
Projekt
Fotografie
Radek Brunecký
Stavba
Generální dodavatel
ORAK - stavební společnost s.r.o.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 01.06.18
Návštěvnost: 77 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.