Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům s poslechovou místností

Autor: OK PLAN ARCHITECTS
Adresa: Panský vrch 21/10, Humpolec, Česká republika
Projekt: 5/1997 Realizace: 5/2000 - 12/2001
Zastavěná plocha: 610 m² Obestavěný prostor: 1980 m³

Svažitý pozemek vily, bývalá rekreační zahrada v blízkosti centra města, ve stávající zástavbě rodinných domů. Řešení domu vycházelo ze silného pocitu místa. Stavba směrem do ulice by měla působit uzavřeně a kompaktně, naopak směrem na jihozápad s výhledem na kostel a panorama města se totálně otevřít a nechat vstoupit zeleň do interiéru.
Dům je koncipován do třech podlaží - zón. V částečně zapuštěném suterénu (1.PP) je umístěna relaxační zóna – hudební - poslechová místnost, bazén s masážní vanou, fitness místnost, sauna a technologie. Prostor bazénu je propojen s venkovní terasou s krbem a zahradou. V přízemí (1.NP) je umístěna pobytová zóna – kuchyně , jídelna, obytný prostor a zimní zahrada. Obytná část je propojena s venkovní terasou a zahradou pomocí lehkého ocelového schodiště. V podlaží (2.NP) je umístěna klidová zóna – ložnice rodičů, ložnice dcery, pokoj hosta, koupelny a pracovna opticky propojená s obytným prostorem.
Velká pozornost byla věnována již výše zmíněnému propojení interiéru a exteriéru. Tohoto je dosaženo bohatě dimenzovaným prosklením. Každá místnost má možnost kontaktu s venkovním prostředím přes balkón nebo terasu.
V exteriéru a interiéru bylo použito materiálů, které tzv. „umějí stárnout“. Přírodní probarvené omítky, nerez, hliníkové profily na výplní otvorů, pohledový beton, travertin, sklo, dřevo na podlahách a interiérových dveřích. Interiéru a exteriéru byla věnována pozornost co do výběru materiálu, druhovosti a barevnosti.

Technické provedení stavby:

Vzhledem, že projekt by zpracován v 5/ 1997, došlo v průběhu stavby k úpravám projektu především v technologické části objektu. Založení objektu je provedeno na základových železobetonových patkách a pasech. Konstrukčně se jedná o ocelový skelet v kombinaci s monolitickými ŽB stropy a nosnými ŽB příčkami. Vnitřní schodiště je železobetonová deska s okladem v bukovém masivu. Střecha je plochá pochozí. Obvodový plášť je proveden z cihel Porotherm s tep. izolací. Vnější omítky jsou celoprobarvené v zrnitosti 1,0 mm. Veškeré výplně otvorů jsou hliníkové v systému Reynars. Zasklení provedeno ze speciálního skla Stoprey – Elite plněného těžkým plynem. Veškeré zámečnické prvky jsou provedeny ze smirkované nerezi. Oklady v koupelnách jsou tvořeny v kombinaci pískovaného skla a benátských štuků. Na podlahách je plovoucí dřevěná buková krytina, v místech soc. zázemí je použito travertinu. Travertin je taktéž použit v exteriéru a na interiérových obkladech stěn v obytném prostoru. Veškeré osvětlení je zapuštěné v ŽB konstrukcích stropů. Oplocení je provedeno v pohledovém betonu s jaklovou výplní.
Návrh zahrady a vlastní realizaci byl již řízen investorem.

Použité technologie:

Velký důraz byl věnován technologickému vybavení objektu. Vytápění celého objektu je nízkoteplotní, podlahové v kombinaci se stěnovým. V kotelně je použit kondenzační nerezový kotel a boiler od firmy Viessmann. Na střeše jsou instalovány od téže firmy solární kolektory o ploše 12 m2. Objekt má proveden samostatný hydrovrt v hloubce 25 m, v prostoru vodárny je provedena připravenost na tepelné čerpadlo. Okenní a fasádní moduly jsou fixní, pouze nezbytně nutná plocha modulů je provedena s možností příčného provětrání objektu. Zasklení je provedeno tepelně izolačním sklem Stoprey Elite plněným kryptonem (k= 1,3). Celkové tepelné pohodě objektu napomáhá orientace ke světovým stranám a dispoziční orientace místností. Severní fasáda má minimální otvory, východní - vstupní průčelí je prosvětleno pouze úzkými fixními okny. Jihozápadní prosklená fasáda přináší v zimním období pasivní tepelné zisky. V létě je negativní účinek slunečního záření minimalizován venkovním zastíněním pomocí hliníkových žaluzií. Celý objekt je klimatizován jednotkami Fujicu. V přechodovém období je možno pomocí těchto jednotek mírně temperovat. Se shodným záměrem byl v interiéru obytného prostoru proveden krb.
Elektro instalace v objektu jsou skryté pod omítkou a podlaze ve vodících kanálech. Osvětlení vstupního podlaží je pomocí počítačem voleného systému od firmy Lutron. Osvětlení v celém objektu je řešen pomocí stmívačů, které zajišťují příjemnou atmosféru, šetří zdroje a spotřebu energie.
V objeku je instalován systém EZS s napojením na pult policie. Venkovní prostor je zabezpečen pohybovým kamerovým systémem. V celém objektu je provedena strukturovaná počítačová síť v optickém kabelu.
Samostatně technicky je řešena poslechová místnost, která má parametry nahrávacího studia.
Pozornost byla taktéž věnována zavedení ISD lince telefonu, družicovému a satelitnímu příjmu TV a příjmu internetu přes mikrovlnu.
Objekt je možné ovládat a řídit pomocí internetu nebo mobilního telefonu.
Objekt a investor prošel zimním obdobím roku 2001/2002 bez reklamace.


Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 25.11.05
Návštěvnost: 78098 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
ale copak kdopak? de ardoise 16.05.06 13:56
Vila Dareios 11.06.06 17:14
=) lukecho 05.06.07 09:47
velice povedene Michal Just 06.06.07 11:22
pan M.Just A.J.K. 06.06.07 20:43
... Martin Franěk 06.06.07 22:21
zklamání Janez 07.06.07 22:53
... Martin Franěk 08.06.07 12:59
Mies le.secret 19.11.08 18:56
Krása Bára Houžvicová 30.08.10 12:44
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.