Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům Loba

Autor: Pezo von Ellrichshausen Architects | Sofía von Ellrichshausen, Mauricio Pezo
Spolupráce: Diego Pérez, Thomas Sommerauer, Teresa Freire, Beatrice Pedroti, Wiktor Gago
Adresa: Tome, Chile
Realizace: 2017 Užitná plocha: 70 m²

Možná jediný rozdíl mezi objektem a předmětem je v jejich měřítku. Tato malá stavba má díky svému neambicioznímu měřítku blízko k obyčejným věcem. Je spíše přístřeškem než běžným domem: je chatou. Je matným blokem, monolitickým objektem pevně ukotveným na okraji útesu v přírodní rezervaci u Tichého oceánu.
Svou poddimenzovanou tenkostí, svými protáhlými a vysokými proporcemi lze budovu vnímat jako  obydlenou stěnu, která probíhá napříč přírodní topografii. Výšku této stěny určují dvě linie: souvislý horizont a sekvence šesti podlaží stupňovitě sestupujících k moři.
Jediný kontinuální asymetrický prostor uvnitř narušuje trojice mohutných sloupů a dvojice přemostění. Oddělená horizontální střecha slouží jako otevřená terasa. Jednotlivé výškové úrovně kopírující terén se využívají k neformálnímu odpočinku, obývání a stravování. Zatímco postele jsou umístěny v horní části s nízkým stropem, tak stoly nebo pohovky se nachází na spodních platformách, kde má prostor vertikální charakter.
Ve stěnách a střeše je řada půlkruhových a kruhových otvorů, které se starají o diskrétní osvětlení. Směrem k oceánu je jedno malé kruhové okno bez zasklení. Úzký pruh světla slouží jako sluneční hodiny a při soumraku nabízí jedinečnou podívanou.
Pezo von Ellrichshausen
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 05.04.18
Návštěvnost: 91 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.