Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Casa Bubik
Rodinný dům pod Čantoryjí

Autor: b3 atelier | Marta Balážiková, Ondrej Balážik
Spolupráce: Katarzyna Bubik
Adresa: Nýdek, Česká republika
Projekt: 2013 Realizace: 2014
Užitná plocha: 241 m²

Travnatý jižní svah pod hlavním hřebenem Slezských Beskyd s nejvyšší horou Čantoryjí. Hradba vzrostlého stromořadí na severní hranici pozemku, jedinečný panoramatický výhled otevírající se směrem na východ, jih a západ.
Dvorek, průjezd, stodola, venkovní pes a žádné ploty.
Pohledově betonová východní fasáda domu obrácená k sousedním pozemkům je trochu přísnější a nepřístupnější než ostatní, aby bylo jasno, přesto prolomena širokým vstupním otvorem s navrženými dřevěnými vraty.
Do údolí projevuje stavba svoji přívětivější modřínovým dřevem obloženou tvář. Modřínový strop terasy prochází skrze prosklenou stěnu do interiéru centrálního obytného prostoru a pak dál do všech místností.
Severní vstupní fasáda s krytým závětřím je zvoucí, ale sebevědomá, přístupná přes malý dvorek se skladem palivového dříví, umístěným při západní zdi garáže. Betonové lícové zdivo se zde prolíná s dřevěným obkladem tu fasády, tu stropu.
Garáž pro dvě auta tvoří samostatné křídlo objektu, umístěné na severní straně pozemku v blízkosti veřejné komunikace kolmo na hmotu obytného domu.
V krytém prostoru mezi garáží a domem je umístěna venkovní kuchyně s letním posezením. 
Střecha i střešní svody jsou o něco masívnější, než bylo původně zamýšleno. Dali jsme si říct od místních mistrů, co znají zdejší zimy.
Stodola jako klícka pro sekačku se sklípkem na brambory a kotcem pro psa Vipa, a za ní ukryté tepelné čerpadlo systému vzduch- voda.
Dům mnoha tváří, dalo by se říci…

Konstrukce
Obvodová konstrukce stavby kombinuje zdivo z betonových pohledových tvárnic s  vloženou izolací a betonové zdivo s větranou minerální izolací a modřínovým obkladem.
Konstrukci střechy tvoří soustava dřevěných příhradových vazníků se styčníkovými destičkami pokrytá TiZn plechem s  předzvětralou úpravou. Modřínová okna jsou opatřena trojitým zasklením. Do betonové hlazené podlahy je instalován topný systém, v tuhých zimách či pro navození pocitu instantního tepla je možno použít krbových kamen.

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 01.03.18
Návštěvnost: 114 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.