Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Kostelci nad Orlicí

Autor: Med Pavlík architekti s.r.o. | Tomáš Med, Lukáš Pavlík
Hlavní inženýr projektu: Ing. David Chvojka
Adresa: Kostelec nad Orlicí, Česká republika
Realizace: 2013 Užitná plocha: 155 m²
Zastavěná plocha: 160 m² Plocha pozemku: 1093 m²
Obestavěný prostor: 850 m³

Novostavba je umístěna na svažitém pozemku v intravilánu města s výhledy do kraje. Architektonický koncept je založen na lapidárním působení kompaktní hmoty domu proříznuté hledím pásového okna otevírajícího dům slunci a výhledům. Celoskleněný kubus terasy vlomený do základní hmoty stavby člení hlavní obytný prostor a vytváří chráněný venkovní prostor. Výrazným kompozičním prvkem je také vnitřní průhledová osa procházející skrz dům od vstupu a směřující do volné krajiny. Volba materiálů umocňuje estetický účinek hmotové kompozice. Architektonický koncept vzešel ze základních vnějších podmínek návrhu (orientace ke světovým stranám, výhledy) a tématu skloubení prostorové velkorysosti pomocí optického zapojení volné krajiny do interiéru domu při zachování intimity bydlení.


Dům má jedno nadzemní a jedno podzemní podlaží, které slouží jako servisní a skladovací zázemí a není uvnitř spojeno s nadzemní částí. První nadzemní podlaží se velkoryse otevírá do zahrady. Provozně je zónováno na vstupní, denní a klidovou část. Ze vstupní části se vstupuje do denní části domu členěné celoskleněným kubusem venkovní terasy na centrální prostor obytné haly sloužící jako jídelna s nikou kuchyně a obývací pokoj. Velkorysé prosklení těchto prostor opticky i uživatelsky rozšiřuje vnitřní prostor přes navazující terasu o zahradu a pocitově i o volnou krajinu. Přímo z denní části se přes šatnu vstupuje do klidové části s ložnicí, pokojem pro hosty a hygienickým zázemím.


Konstrukční systém je stěnový, zděný, v úrovni 1. PP je ze zmonolitněných tvárnic ztraceného bednění tl. 300 mm (obvodové a vnitřní nosné stěny). V úrovni 1. NP je nosný systém stěnový z cihelných pálených bloků 30 P+D. U panoramatického prosklení je pak nosný systém doplněný ocelovými sloupky. Zdivo podkroví je z cihelných pálených bloků 17,5 P+D. Vnitřní příčky jsou provedeny z akustických cihelných pálených bloků, instalační přizdívky pro umístění rozvodů a uchycení zařizovacích předmětů v tl. 150 mm jsou ze silikátových tvárnic. 
Obvodové zdivo bylo opatřeno kontaktním zateplovacím systémem s minerální tepelnou izolací tloušťky 200 mm, do úrovně minimálně 300 mm nad upraveným terénem deskami z extrudovaného polystyrenu. Střecha je lehká dvouplášťová pultová s provětrávanou mezerou. Odvodněná je do zaatikového liniového žlabu vyspádovaného do vyhřívaných střešních vpustí. Vlastní střešní plášť spočívá na jednoduchém pultovém dřevěném krovu. Krov tvoří krokve ve spádu spočívající na pozednicích a vnitřní vaznici, která je podpírána dřevěnou konstrukcí. Parozábrana střešního souvrství je z těžkého asfaltového pásu na betonovém stropu. Tepelnou izolaci tvoří nepochozí minerální vata. Hydroizolační vrstva střechy byla realizována ze systémového řešení titanzinkových pásů s dvojitou stojatou drážkou a pojistnou hydroizolační folií provětrávané mezery. 


autorská zpráva
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 28.01.17
Návštěvnost: 113 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.