Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Srdce

Autor: Daniela Polubědovová
Spolupráce: Milan Bulva
HIP: Ing. Jiří Václavů
Adresa: Žižkov III, Havlíčkův Brod, Česká republika | mapa
Projekt: 2011-13 Realizace: 2013-17
Zastavěná plocha: 241 m² Obestavěný prostor: 723 m³

Zadání investora a jeho koncová parcela v obytné zóně Žižkov III (Havlíčkův Brod) svoji polohou i tvarem byly impulsem a inspirací k vytvoření organické formy pro nový rodinný dům. Projektu jsme  začali  od první chvíle říkat “srdce”, protože  vzniklý půdorys tento tvar zřetelně evokuje.
Terén pozemku je svažitý a právě postupné klesání, které se na uliční délku sníží přibližně o výšku běžného patra, jsme v návrhu využili na umístění patra pro garáž (s přímým vjezdem z pozemku) a technické zázemí. Hlavní obytná část domu je svoji úrovní posazena na téměř nejvyšší část terénu.
Směrem do ulice jsme zachovali přátelský a otevřený charakter zástavby, proto je dům posunut blíže ke komunikaci a z velké části je v těchto místech ponechán bez oplocení.
Ve vstupní části bylo tak nutné podpořit intimitu bydlení a poměrně uzavřená fasáda má zde minimum oken. Obytná zóna s ložnicemi  a obývací prostor s kuchyní jsou orientované do zahrady s přímými výstupy na terasu a krásným výhledem na přilehlý les.
 V souladu s okolní přírodou  jsme zvolili převahu přírodních materiálů a barev. Abychom podpořili ladné křivky  stavby, plášť fasády tvoří svislý obklad rezavým plechem s velmi jemnou vlnkou, zahradní pergola z dřevěných trámů kopíruje zvlněný tvar skleněné fasády a vytváří pomyslnou řasu nad “otevřeným okem” domu.
Zelená střecha, divoká zeleň okolních trav, hustý porostu bambusů a rezavé roxorové tyče okolního plotu dotváří kombinaci barev, která odpovídá měnící se barevnosti okolní krajiny.
Přírodní motivy  se promítly i do vybavení interieru nejen ve výběru zvoleného materiálu a barev (staré dřevo, přírodní kámen, dřevěné masivní fošny, odstíny světle zelené, blankytně modré, temná zelená ), ale i ve tvarosloví designových prvků.
Madla, kliky i kladky na topných tělesech v koupelnách byly speciálně odlity z hliníku na základě reálných nasbíraných klacíku, lístků a dřevěných špalíků.
Velikou pomocí a výhodou při realizaci domu byla nezvyklá zaujatost a nadšení investora pro experimenty a jeho technické možnosti takovou výrobu realizovat.
Ing.arch. Daniela Polubědovová

Hlavní dodavatelé: JaTo stav, Ruukki CZ, H.A. Technik, Truhlárna Starý, Modelárna Novák, Instalace Štastník, Rosteto
Projekt
Fotografie
Filip Šlapal
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 03.02.18
Návštěvnost: 133 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
... Daniel 05.02.18 09:54
světlo a obývací prostor Martin 05.02.18 21:07
Ano! Martin 08.02.18 17:19
Výborné Ivana 09.02.18 08:37
Prostředí přidává domu na kráse Dalibor Černý 09.02.18 13:42
Organický industriál Tomáš Vích 12.02.18 11:34
Famózní a přitom nenápadný. 14.09.18 12:28
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.