Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vegan Life

Autor: minio | Kryštof Blažek
Adresa: Thámova 119/19, Karlín, Praha, Česká republika | mapa
Projekt: 2017 Realizace: 2017Prostor restaurace je přístupný rovnou z ulice a nalézá se v přízemí nedávno zrekonstruovaného činžovního domu. Vstupní místnost je členěna pěti valenými klenbami, vertikální okna i vstupní dveře mají půlkruhové záklenky. Zadní místnosti mají nové podhledy, jelikož se jedná o zastřešenou plochu původního dvora.
Interiér veganské restaurace je vzdušný a světlý, nábytek je z běleného masivního dřeva, kombinace borovice a dubu, stěny jsou do výše 900 mm pokryty palubkovým obkladem ze smrku pokládaném v úhlu 15°, běleného a lehce drásaného. Výdejní bufetový pult je rovněž obložen smrkovými palubkami tentokrát ve skladbě "chevron". Zdi a klenby jsou pouze vyštukované bez výmalby, objevuje se zde i bílý lesklý obklad stěn 10x30 cm s tyrkysovou spárovací hmotou, tři stěny jsou lazurované s nádechem starorůžové barvy. Světlé barvy, použití dřeva a útulnost interiéru, to vše je ve zkratce klientské zadání.
Prostor je dále členěn různým typem sezení, podél oken vedou dlouhé barové pulty, kromě klasických stolů pro dva hosty je zde i několik atypických komunitních stolů navržených studiem minio. V zadní místnosti jsou podél stěn umístěné třímetrové lavice z masivního dřeva. Velký kruh - spojené půlkruhové zrcadlo s půlkruhovou popisovatelnou tmavozelenou tabulí - doplňuje stěny interiéru. Důležité je dělení prostoru odlišným typem osvětlení, přední místnost osvětluje několik desítek měděných světel zavěšených vždy v řadě na osu valené klenby, v zadní místnosti se pohupuje padesát lampionů. Doplňujícím osvětlením jsou nástěnné mosazné ramenné lampy a světla připomínající vějíř. Osvětlení je samozřejmě možné stmívat a navozovat tak potřebnou atmosféru relaxace, klidu a pohody.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 26.01.18
Návštěvnost: 2249 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.