Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Plavební a informační centrum Wachau
Schifffahrts – und Welterbezentrum Wachau

Autor: Najjar & Najjar Architekten | Karim Najjar, Rames Najjar
Krajinné úpravy: topolis
Adresa: Franz Zellerplatz 1, Kremže, Rakousko | mapa
Web: www.krems-wachau.at
Investor: Kremser Immobilien GmbH&CoKG
Projekt: 2010 Realizace: 2010-11
Soutěž: 2008-09 Užitná plocha: 550 m²
Plocha pozemku: 2000 m²

Když se město Kremže a údolí Wachau dostalo na seznam světového kulturní dědictví UNESCO, rozhodlo se také náležitým způsobem dávat o sobě vědět na navenek, nejlépe pak v podobě samostatného informačního centra. Proto byla v roce 2008 uspořádána vyzvaná soutěž, v níž zvítězili architekti Najjar & Najjar. Bratrská dvojice Karim a Rames Najjarovi za svůj úspěch nejspíš vděčí bohatým zkušenostem s navrhováním jachet, vášni pro experimentální stavby a individuálnímu přístupu k každému projektu. Jejich dynamicky ztvárněný návrh na břehu Dunaje má představovat “bránu do Wachau“. Pod velkolepou střechou připomínající obří křídlo se nachází informační centrum světového kulturního dědictví, nezbytné technické zázemí i gastronomická část s jižní terasou s výhledem na řeku. Architekti Najjar & Najjar dávají přednost chladným technicistním materiálů jako jsou ocel a sklo. Ani tento projekt nebyl výjimkou a střech “brány do Wachau“ tvoří vysokorozponová ocelová konstrukce. Zatímco město Kremže, jakožto investor a zadavatel projektu, hledí na plavební a informační centrum jako na důležitý prvek pro rozvoj turismu v údolí Wachau, tak brána plní i významnou urbanistickou roli v návaznosti na muzejní promenádu “Kunstmeile“ v Kremži.
Zdroj: Andrea Nussbaum, 2011
Vložil: Petr Šmídek, 24.12.17
Návštěvnost: 3392 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.