Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Červené Pečky

Autor: hipposdesign | Radim Babák, Ondřej Tobola
Adresa: ul. Školní, Červené Pečky, Česká republika | mapa
Projekt: 2009-10 Realizace: 2012-16
Užitná plocha: 148 m² Zastavěná plocha: 106 m²


Hmotu rodinného domu v Červených Pečkách tvoří exaktní bílý nepodsklepený dvoupodlažní kvádr. Zadání projektu znělo: „Chtěli bychom jednoduchý funkční dům, kam budeme jezdit převážně na víkendy, někdy se však zdržíme déle. Do domu se musí vejít několik tisíc knih, rádi bychom snídali na zahradě a auto může stát před domem“.. Projekt se vydal koncepcí hry bílého listu papíru, který si bude rodina postupně sama vybarvovat sbírkou umění svých přátel výtvarníků nebo vlastní tvorbou. Pán domu je totiž grafický designér, paní pracuje v zahradním atelieru domu s porcelánem a keramikou, syn se baví fotografií. Dům je téměř uzavřený směrem do veřejného prostoru, naopak maximálně otevřený do zahrady jihozápadní orientace. Dominantu hlavního obytného prostoru tvoří knihovna probíhající přes dvě podlaží domu s vestavěným krbem. Knihovna slouží zároveň i jako vitrína nebo úložiště dřevěných polen. Součástí hlavního prostoru jsou i tři kruhové stropní světlíky přivádějící do domu jednak více denního světla, zároveň umožnují rodině noční průhledy na hvězdnou oblohu z pohovek pod nimi. Jejich počet tvoří analogii členů rodiny žijících v domě. V prvním podlaží domu je kuchyně s jídelnou navazující na hlavní obytný prostor, který je možné posuvnými dveřmi jednoduše opticky oddělit. Dále je zde prádelna, sklad a malá koupelna s wc. Celé podlaží je v přímém kontaktu se zahradou a ovocnými stromy. Ve druhém nadzemním podlaží jsou dvě ložnice, pracovna a druhá větší koupelna s originálními 3d reliéfními obklady navržené a vyrobené paní domu. Koupelna využívá integrovaný shoz prádla do prádelny v prvním podlaží. Stínění domu je řešeno exteriérovými screenovými roletami integrovaných ve fasádě. V domě se v současné době objevily práce přátel výtvarníků K. Kintery, J. Černického, J. Valocha, J. Franty, D. Böhma, Petra Duba aj.
Projekt
Fotograf
Filip Šlapal
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 04.10.17
Návštěvnost: 11801 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.