Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Polance nad Odrou

Autor: Master Design s.r.o.
Adresa: Polanka nad Odrou, Ostrava, Česká republika
Projekt: 2013 Realizace: 2015
Zastavěná plocha: 274 m²

Orientace parcely ke světovým stranám vytvořila základní koncepci domu. Jako výhodnou orientaci vybral architekt umístění při severním a východním okraji parcely. Tím vytváří rodinný dům tvaru L s příjemnou zahradou s jihozápadní orientací. Příjezdová cesta společně s dvěma krytými stáními jsou v blízkosti ulice na západní straně. Lokalita je velmi klidná s minimální dopravou a orientace zahrady směrem ke komunikaci zde není konfliktní.

Dominantním prvkem při pohledu z exteriéru se stala linie v úrovni stropní desky. Dům na jižní straně jakoby vyrůstá ze země a končí v místech krytých stání kde pomocí zkosení vytváří dynamicky končící hmotu zvýrazněné stropní desky.

Rodinný dům je rozdělen do dvou zón. Na západ je orientována denní část  s prosklenou plochou směrem k jihu. V jižní části jsou tři dětské pokoje a hygienické zázemí domu. Zónování je též zvýrazněno fasádou. Dřevěný obklad–klidová část, šedá omítka–denní. Nad denní zónou je umístěn světlík přivádějící jednak západní sluníčko a také zvyšující strop obývacího pokoje a dotváří dynamickou expanzi domu západním směrem.

Výrazným prvkem jsou šikmé ocelové sloupy, které společně s nakloněnou hmotou podporují dynamiku stavby.

Architekt chtěl především dosáhnout přízemního rodinného domu společně s maximální velikostí zahrady a naopak se chtěl uzavřít před sousedními stavbami.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 28.08.17
Návštěvnost: 8980 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.