Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Hodkovičky

Autor: ATELIER KUNC architects, s.r.o. | Michal Kunc
Spolupráce: DMAE Architects | Alžběta Vrabcová
Adresa: Hodkovičky, Praha, Česká republika | mapa
Realizace: 2016 Užitná plocha: 130 m²
Zastavěná plocha: 148 m² Plocha pozemku: 1200 m²


Na poměrně složitém pozemku, a to jak tvarově, tak profilací terénu je umístěna nadstandardní městská vilu v klasické bodové zástavbě staré části obce Hodkovičky.
Vila poskytuje pro čtyřčlennou rodinu maximální komfort pobytu ve městě. Právě členitost terénu a poměrně rozsáhlý obsah zadání byly výzvou. Důraz byl kladen, aby z každého pokoje bylo možné vystoupit na zahradu, ať stojíte v jakékoliv části domu, jste vždy měli vizuální kontakt s přírodou. Vznikl tak jedinečný projekt, kdy zahrada je okolo domu jako neproniknutelná hradba, a to hned v několika úrovních: v rostlém terénu i u střešní terasy a zahrady.
Nástup do domu je vzhledem k modulaci terénu do horního patra, které je soukromé. To je rozděleno na část dětí a část rodičovskou. Schodiště sestupuje do spodního patra přesně v té části, kde je vidět zároveň obě strany obytného "elka" domu. Vstup z úzkého průchodu schodiště do objemově nejzajímavější části domu dá nadechnout a vychutnat si tak srdce domu - integrované atrium s celou zahradou.
Vnější podoba domu by měla být jednoduchá a nadčasová s důrazem na klasické materiály. Tedy použití travertinu a dřeva bylo jasnou volbou. Právě i tyto dva materiály se pak objevují i v interiéru. Vše je doplněno jemnou černou linkou v podobě rámu oken, oplechování atiky a zábradlí.
Dům je navržen v autorském designu od konceptu až po detailní návrh interiéru včetně jednotlivých kusů nábytku jako originálů právě pro tento jedinečný projekt.
Projekt
Fotograf
Jan Vrabec
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 21.08.17
Návštěvnost: 611 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.