Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům ve středních Čechách

Autor: OK PLAN ARCHITECTS | Luděk Rýzner
Spoluautor: František Čekal
Spoluautorka interiéru: Dominika Kaifer
Adresa: Česká republika
Realizace: 2015-18

Zadáním investora bylo navrhnout na místě původní části dvojdomu solitérní rodinný dům se zachováním vzrostlé borovice v centru zahrady. Rodinný dům "objímá" stávající borovici v půdorysné stopě tvaru L. Ta tvoří domu přirozené stínění. Dům má dvě nadzemní podlaží s plochou střechou a je podsklepen. Vzhledem k omezeným nárokům na zastavění je obytná část domu vložená i do suterénu. Dům je obložen sklovláknobetonovými deskami v kombinaci s plechovým obkladem z Tecu Gold (slitina mědi a hliníku). Tento materiál patinuje a přirozeně stárne s domem. V přízemí je umístěná společenská zóna s garáží a technickým zázemím v suterénu stavby je umístěna pracovna a pokoj hosta s technologickým zázemím domu. Obytné místnosti jsou přes dvorky a atria propojené s prostorem zahrady a zajišťují světelný komfort denního světla. V patře je umístěna klidová zóna s ložnicemi. Pro interiér je typický pohledový beton stropů a stěn s dřevěnými podlahami a černým boxem kuchyně a technického zázemí.
Projekt
Fotograf
Robert Žákovič
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 12.09.19
Návštěvnost: 61 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.