Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Autobusová zastávka Bränden
Bushaltestelle Bränden

Autor: Sou Fujimoto
Spoluautor: Bechter Zaffignani Architekten | Rene Bechter, Michelangelo Zaffigniani
Adresa: Krumbach, Rakousko | mapa
Web: www.kulturkrumbach.at
Projekt: 2013 Realizace: 2014

Jedním z požadavků BUS:STOP bylo využití místních zdrojů, kterými jsou nevyčerpatelné zásoby zdejších lesů. Někteří architekti s tímto požadavkem pracovali od samého počátku. V případě španělského Ensamble Studio zastávka působí jako sklad, kde se suší dřevo před dalším využitím. U jiných návrhů lze pozorovat, že dřevěné prvky byly vloženy až na posledních chvíli a jistě by se bez nich obešly. Jedním z těchto příkladů je zastávka od japonského architekta Sou Fujimoto připomínající hustý bambusový háj ze štíhlých ocelových prutů. Na společné výstavě galerii KUB představil Fujimoto model, kde ze stejných bílých profilů byla také lavička (u realizace schází) i schodišťové stupně, které byly nakonec vyhotoveny z dřevěného masivu. Japonský architekt se nesnaží, aby jeho návrh s přírodou splýval, ale naopak vlastními prostředky vede živý dialog s okolím. Podobně jako šestice zbývajících architektů vstoupil i Fujimoto (pracující bez nároku na honorář) do dialogu s místními lidmi, krajinou a tradicí. Nakonec se do projektu BUS:STOP zapojila téměř třetinu obyvatel Krumbachu. Fujimotova zastávka plně ztrácí ochrannou funkci, ale i přes svůj fragmentární vzhled pod schody překvapivě nabízí drobný úkryt před nepřízní počasí. Zamotané slepé schodiště ukončené vyhlídkovou plošinou je zbytné. Na přehledné silnici přijíždějící autobus nezmeškáte ani, když zůstaneme na zemi. Tato přidaná hodnota vám pomůže krátit čas při čekání na spojení a netradičně zprostředkovat vjem z okolní přírody.
Autor: Petr Šmídek, 27.06.17
Návštěvnost: 7546 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
sehr gut Peter Kolár 29.06.17 09:46
Zastávka? Spíše socha. adim 29.06.17 09:57
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.