Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vysoký dům

Autor: Delordinaire
Adresa: Kanada
Realizace: 2017

Při projektování “Vysokého domu“ si architektonický ateliér Delordinaire pohrál s limity, které  definují vnější a vnitřní prostory a současně vybízí k návštěvě místa silně provázaného s okolní přírodou. Zvýšená konstrukce bývá charakteristická pro domy v teplém podnebí a povodňových oblastech. Tato energeticky úsporná zimní chata přitom využívá podobnou typologii umisťující objekt na kůly, čímž ochraňuje před nepřízní počasí místo v přízemí pro venkovní kamna. Vznikl tak neobvyklý prostor, kde mohou obyvatelé pobývat ve volné přírodě a přitom být chráněni před sněhem. Posazení domu na vysoké nohy napomohlo dostat se nad koruny okolních stromů a nabídnout z obývacího pokoje nerušený výhled na lyžařský resort Mont-Sainte-Anne. Zvýšené situování dovoluje slunečním paprskům dostat se přímo do domu prakticky během celého dne. Jasný vnější vzhled byl dosažen pomocí obkladů stěn z bílých betonových panelů a vlnitých plechových střešních panelů. Za oblačných dnů dům téměř splývá se zasněženou krajinou. Naopak během letních měsíců se bílá kontura ostře vykresluje na pozadí travnatých kopců.
autorská zpráva
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 17.05.17
Návštěvnost: 10771 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.