Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům s provozovnou

Autor: Markéta Cajthamlová, Daniela Slížová
Adresa: Říčany, Česká republika | mapa
Realizace: 2013-16 Užitná plocha: 286 m²
Zastavěná plocha: 245 m² Plocha pozemku: 1148 m²
Obestavěný prostor: 1145 m³

Dispozičně i hmotově je dům rozdělen na tři části, přičemž každá část má jinou funkci a každá část je přepojená s exteriérem "svojí terasou".

U vstupu na jihozápadní straně je provozní část domu, kde se nacházejí sklepní prostory, wc, prádelna a provozovna na výrobu dortů. Malá provozovna pouze s denním provozem slouží na výrobu dortů a cukrárenských výrobků. Provozovatelem prostoru bude paní majitelka rodinného domu - bez zaměstnanců. Provozovna v podstatě tvoří část domu, paní při práci bude využívat svoje domovní hygienické prostory.

Hlavní vstup do objektu je orientován k ulici K vodárně. Nachází se tu taky vstup do provozovny. Vzhledem k jihozápadní orientaci vstupních prostor je před vstupem do objektu navrženo nádvoří se záhonem, které by mohlo sloužit jako doplňková terasa. Druhou část tvoří obytný prostor s kuchyní a je navržen o 0,5 m níž od vstupní části s plynulým přechodem přes terasu do zahrady. Obytná část využívá západního slunce - je zde navrženo velké okno se sezením na parapetu. Třetí část tvoří patro rodinného domu. Jedná se o intimní část domu se soukromou střešní zahradou. Nachází se zde tři dětské pokoje, ložnice, šatna a hygienické prostory. V centrální části patra je schodiště a společná komunikace prosvětlená skrz střešní světlík a prosklení nad dveřmi v příčce. Všechny místnosti na východní fasádě druhého podlaží mají přímý kontakt s prostornou střešní terasou, se střešní zahradou. V jižním rohu pozemku je navržena samostatní garáž pro dvě vozidla. Garáž je s domem spojená krátkým přístřeškem, který umožnuje pohodlný přechod z garáže do sklepu a taky přímo do domu.

Fasáda všech částí domu, garáže a taky přístřešku - heraklith. Betonové parapety. U vstupu je hmota v přízemí rodinného domu uskočená o 1,5 m. Tato část fasády je materiálově odlišená - kamenný obklad trachyt.
Interiér - dubová podlaha, mozaika, "bezrámové" dveře, betonová deska v kuchyni. Rámy oken jsou dřevohliníkové navržené ve tmavě šedém odstínu. Velké otvory, bezrámové. Vytápění - tepelné čerpadlo.

Literatura
100 Kč

Projekt
Fotograf
Ester Havlová
Stavba
Generální dodavatel
IPM Building spol. s. r.o.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 19.04.17
Návštěvnost: 19587 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Paráda Jurec 19.04.17 17:52
Z venku pěkné... Vít Blaha 20.04.17 03:00
... Daniel John 20.04.17 09:53
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.