Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Nižná úvrať

Autor: 4A architekti | Peter Hudák, Ján Ruňanin
Adresa: Košice, Slovensko | mapa
Realizace: 2014 Užitná plocha: 200 m²Východiska

Rodinný dům je postaven na svažité podélné parcele s východozápadní orientací. Pozemek se nachází ve stísněných podmínkách stávající málo hodnotné zástavby. Je ohraničený přilehlou komunikací k sousednímu objektu a stezkou k vedlejší soukromé zahradě. Na východní straně pozemek ohraničuje vzrostlá zeleň.

Koncept
Objekt je umístěný na hraně parcely, čímž vytváří přirozenou bariéru - plot. Navenek jednoduchý objem kvádru kopíruje svažitý terén pozemku ve svém členitém vnitřním uspořádání.

Dispoziční a technické řešení
Dispozičnímu řešení dominuje centrální obytný prostor, do kterého jsou napojeny další části domu v různých úrovních. Navenek tedy objekt působí jednoduchým dojmem, uvnitř je ale raumplan, který reaguje na členitou topografii parcely.
Nástup do objektu je ze západní strany, kde se nachází garáž a vstupní a technické prostory. Krátkým jednoramenným schodištěm se dostáváme do obytné dvoupatrové haly na prostřední úrovni. Zde se nachází také kuchyň a galerie s knihovnou. Z obytné haly je pak výstup na přilehlou terasu. Další dvě ramena schodiště vedou do východní a západní části domu, kde se nachází ložnice s koupelnami. Ze západní části se dá pokračovat na galerii s knihovnou.

Dvoupodlažní obytná hala udržuje stabilní klima domu i v parných letních měsících. Naopak v zimě dokáže centrální krb dobře vytopit ložnice, které jsou umístěny o půl patra výš.

Dům je nadstandardně zateplen a opláštěn dřevěnou provětrávanou fasádou s laťováním z měkkého dřeva. Na úrovni plotu je dřevo doplněno pohledovým betonem.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 27.04.17
Návštěvnost: 12406 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.