Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům u Karlových Varů

Autor: Jan Klempíř
Adresa: Česká republika
Realizace: 2013 Zastavěná plocha: 150 m²

Návrh rodinného domu v chráněné krajinné oblasti nabízel jako téma uchopení regulativů evokujících výstavbu v téměř tradiční podhorské obci. Realitou byla práce v kontextu běžného nově budovaného předměstí (plošné rozšíření zástavby obce nedaleko velkého města), s uliční hranou pozemku při jakémsi kruhovém poloobjezdu. Ostatní domy v lokalitě základní požadavek na zastřešení sedlovými střechami v principu dodržují. Zařazujeme se tedy do společnosti variací na téma staveb, které půdu sice nepotřebují, ale prostor podkroví, je-li už třeba je budovat, nějak využijí.

Figura stavby je dlouze protaženým profilem domu se sedlovou střechou, na dvakrát zalomeným, aby se poskládal do šířky pozemku. Hlavní hmota domu  je tak položena souběžně s uliční hranicí pozemku, charakteristické štítové stěny se však nabízí pohledům ze zahrady i ulice. Zlomená hmota přidává soukromí venkovním prostorům při vstupu do domu a východu na zahradu.

Pobyt v domě se odehrává především na úrovni přízemí, ohraničený ložnicí při uličním štítu a pracovnou při západním, s hlavním obytným prostorem v centrální části, otevřeným přes hluboké jižní zápraží do zahrady. Podkroví využíváme pro dva pokoje odrůstajících dětí při uličním štítu, více místností nebylo třeba přidávat. Střecha plynule klesá do zahrady, otevřená do obytných místností. Otevřený objem nad obytným prostorem přidává adekvátní výškovou proporci, v pracovně při zahradním průčelí klesá do prostoru téměř zahradního domku.

Pojednání stavby a interiérů je v souladu se vkusem stavebníků střídmé až strohé, v převážné většině komponované ze škály standardních, šedobíle laděných stavebních a nábytkových materiálů.
Projekt
Fotografie
Robert Žákovič
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 04.04.17
Návštěvnost: 14192 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.