Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Interiér RD v Brně

Autor: studio AEIOU | Jan Vojtíšek, Jakub Staník
Spolupráce: Tamara Bemerová
Adresa: Brno, Česká republika
Projekt: 8.2015 Realizace: 12.2016
Užitná plocha: 200 m² Zastavěná plocha: 96 m²
Obestavěný prostor: 895 m³

Dodavatel: Target Design s.r.o.

Zadání investora bylo navrhnout interiér do třípodlažního rodinného domu, jenž byl navržený jiným architektem. Hlavním motivem, který se opakuje ve všech nadzemních podlažích, je použití dřeva (dubová spárovka, jasan) na nábytku a opakující se niky různých barevných odstínů, nebo druhy dřevin. Obytné místnosti jsou doplněné dřevěnou podlahou, chodby a koupelny jsou opatřeny taženou epoxidovou stěrkou. Celý prostor domu materiálově spojuje nábytek ze světlého dřeva (světlý jasan) v kontrastu s plochami dřeva tmavšího (jádrový jasan). První podlaží zahrnuje vstupní část se šatnou, halu s prádelnu a toaletou a společenskou místnost s výrazně tónovaným nábytkem a přístupem do zahrady. Druhé nadzemní podlaží tvoří převážně obývací pokoj propojený s kuchyní a jídelnou. Následuje chodba se vstupy do spíže, toalety a pracovny. Ve třetím nadzemním podlaží jsou dva dětské pokoje, ložnice a dvě koupelny. Všechna podlaží propojuje funkčně i výrazově dominantní dřevěné schodiště, které svoji dynamickou křivkou vytváří “sochu“ vinoucí se celým domem (materiál na stupních je z jádrové jasanu, zábradlí ze světlého jasanu).
studio AEIOU s.r.o.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 06.03.17
Návštěvnost: 15941 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.