Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Soukromá rezidence Čejkovice

Autor: Studio acht | Václav Hlaváček
Adresa: Čejkovice, Český Šternberk, Česká republika | mapa
Realizace: 2014 Užitná plocha: 415 m²

Původní historická obytná budova zemědělské usedlosti v Čejkovicích byla nevratně zničená necitlivou rekonstrukcí předchozího majitele. Padlo rozhodnutí postavit místo ní novostavbu půdorysně respektující stávající objekt. S ostatními hospodářskými budovami zemědělské usedlosti tak byla zachována sevřená kompozice usedlosti. Stodola v horní části areálu, z níž se zachovaly pouze obvodové stěny, nebyla rekonstruována do původního stavu (který už ani nebylo možné z dostupných dokumentů úplně zjistit), ale záměrně byla ponechána v stávajícím stavu a zakonzervována. Uvnitř části tohoto fragmentu byla postavena lehká vestavba garáže s úrovní střechy nižší než zachované obvodové stěny stodoly a tím zcela skryta pohledům zvenčí.

foto: © Alexandra Timpau

Samotná novostavba obytné části je navržena v modulu 1200 mm a je tvořena téměř celoproskleným hlavním obytným podlažím sedícím ve spodní části na soklu suterénu s technickým a provozním zázemím objektu. Fasáda soklu objektu je z místního kamene, konstrukční souvrství podlahy a střechy hlavního obytného podlaží přesahující po celém obvodu do prostoru o 600 mm jsou kryté prefabrikovanými betonovými dílci. Fasáda budovy tak tvoří vizuálně minimalistický koncept 4 pruhů fasády: kámen – beton – sklo – beton se postupně vynořují ze svahu, vystupují nad terén, ve spodní části se od terénu přízemí odpoutává a končí v prostoru na železobetonové podpěře tvaru „y“ s výhledem do krajiny. Interiér je řešen stejně vizuálně úsporně a čistě: strop: pohledový beton členěný jednotným rastrem otisku bednění vycházející z modulace fasády. Stěny: pohledový beton, masiv dřevo, sklo. Podlaha: litá průmyslová podlaha, v kuchyni masiv dřevěná.
Pro dosažení maximální plochy prosklení a minimalizaci rušivého vlivu fasádních profilů byly použity fasádní profily MHB. Jako zasklení byla použita trojskla plněná argonem s povrchovým pokovením a odraznou fólií zaručující minimální možný prostup tepla z interieru do exterieru (zima) a opačně (léto) při zachování maximálního možného prostupu viditelného spektra slunečního záření. Vytápění a chlazení je zajištěno pomocí vodního tepelného čerpadla z hloubkových vrtů. Topení – potrubní podlahové, Chlazení – potrubní integrované do stropní desky – aktivace žb stropní desky. Dochlazování/dotápění ve špičce v létě/zimě pomocí fancoilů.
Vila v Čejkovicích je příkladem stavby kde díky použití toho nejlepšího, co současná technika nabízí, bylo dosaženo nekompromisní splnění náročného architektonického záměru v souladu s přáním klienta navzdory klimatickým podmínkám střední Evropy.
Studio acht
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 12.02.17
Návštěvnost: 16420 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.