Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům Velká Losenice

Autor: vaši architekti | Jiří Vítek
Adresa: U Trenku, Velká Losenice, Česká republika | mapa
Náklady: 2 500 000 CZK Projekt: 2010
Realizace: 2011-13

Rodinný zděný dům pro mladou rodinu. Racionální rozložení založené na čtvercích a průhledech domu do krásného exteriéru vysočiny. Střízlivá stavba s rozpočtem do 2,5 mil. Kč.
Rodinný dům pro mladé partnery je umístěn na okraji obce Velká Losenice, U Trenku. Okolní výstavba vznikala okolo 70-90 let a je povětšinou tvořena soliterními 2-3 podlažními domy se šikmými střechami. Jednalo se o takzvané generační domy, kde tento trend uživatelé povětšinou nenásledovali. Dům je umístěn na stavební parcele vedle domu rodičů. Okolí místa je obklopeno zahradami a vzrostlými stromy.
Koncept domu je založen na racionálním rozvoji čtverců. Hlavní obytný prostor je čtverec 7x7m, jídelna a kuchyň 3,5x3,5 m atd. Byla hledána střízlivost a jednoduchost tak aby bylo možné stavbu snadno provést vlastními silami s minimálními náklady. Při pohybu domem je podstatná komunikace s exteriérem a tak jsou koncipovány otvory. Při vstupu se otevře průhled na švestku za domem. Na podestě nahlédneme na skvělou konstrukci sousedova skleníku, na chodbě, která je uzpůsobena jako pracovna a šatna, je zarámován panoramatický pohled na vesnici s kostelem.
Dům je tvořen jednoduchým dvoupodlažním kvádrem krytým pultovou střechou o sklonu 10°. Podélná strana je orientována jihozápadně. Na tuto slunnou stranu jsou orientovány všechny obytné místnosti. K hlavnímu objemu domu je přidružena nízká stavba garáže.
V Přízemí je kryté závětří a zádveří, na něj navazuje hala se šatními skříněmi a schodiště do 2.NP. Obslužnou část dále tvoří toaleta, spíž a technická místnost s plynovým kotlem. Obytnou část tvoří kuchyně s jídelnou a obývacím pokojem. Ve 2 NP je hlavní ložnice se šatnou, samostatné wc, koupelna a dva dětské pokoje. Na chodbě jsou umístěny skříně s integrovanou pracovnou.
Stavba je založena na betonových pasech. Nosný systém je stěnový vyzděný z cihel POROTHERM 30 s kontaktním zateplením a bílou omítkou. Stropy jsou železobetonové, panelové. Pultová střecha je zateplena nadkrokevní izolací PUR a kryta hydroizolační fólií. Okna jsou dřevěná, modřínová v přírodním odstínu. Garáž je zděná krytá rovnou střechou s fólií.
Vytápění je zajištěno plynovým kondenzačním kotlem a podlahovým vytápěním. Dešťové vody jsou zachytávány do retenční nádrže a dále využívány k zavlažování zahrady. K domu je přivedena Přípojka vody, splaškové kanalizace, elektriky a plynu. Odpadní nádoba je umístěna vedle sloupku HUP na hranici pozemku.
V severozápadní části objektu je vytvořena exteriérová pobytová část s venkovním krbem a pergolou.
vaši architekti


Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 22.02.17
Návštěvnost: 12765 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Cena vilda 23.02.17 10:29
cena Jiri Vitek 25.02.17 11:01
cena RG 25.02.17 20:22
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.