Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům, Benešovsko

Autor: SPORADICAL architektonická kancelář | Aleš Kubalík, Josef Kocián, Jakub Našinec, Veronika Sávová
Adresa: okres Benešov, Česká republika
Projekt: 2013 - 2015 Realizace: 2015 - 2016
Užitná plocha: 174 m² Zastavěná plocha: 160 m²
Plocha pozemku: 3950 m² Obestavěný prostor: 785 m³

snímek Jan Kuděj

Pozemek je svažitý směrem od severu k jihu. Celkové převýšení dosahuje 15 metrů na 100 metrů jeho délky. Podél severní hranice pozemku vede silnice, která spojuje okolní obce.
Umístění domu vychází z tvaru terénu a z přístupnosti pozemku ze severní strany. Je ale určeno zejména polohou stávajících stromů. Využívá kvality prostředí, které vzrostlé stromy vytvářejí. Také výhled na krajinu a na horizont je v této výškové úrovni nejhezčí. V jižní polovině plochy pozemku zůstává louka.
Dům svou výškou nepřesahuje domy v sousedství. Má střechu přístupnou z terénu. Od horní hranice pozemku jsou viditelné pouze zelené plochy střechy, které plynule navazují na severní svah.
Investor předpokládá sezónní obývání domu v rámci širší rodiny. Dům je rozdělen na dvě samostatně fungující části – větší dvoupodlažní a k ní přiléhající jednopodlažní část na zvýšené úrovní. Prostor, který tímto uspořádáním vzniká v jihozápadní části, je využitý jako venkovní plocha s terasami. Místo společného setkávání rodiny.
Prosklené fasády opticky propojují vnitřní prostory s venkovními. Umožňují široký výhled do okolní krajiny. Vzrostlé duby přirozeně stíní terasy i fasádu před přímým jihozápadním sluncem. Zároveň zachovávají intimitu místa.

dispoziční řešení — Hlavní vstup je na úrovni druhého nadzemního podlaží. Ze zádveří vede schodiště do menší samostatné obytné části s jedním pokojem, kuchyňským koutem a koupelnou. Z pokoje je přímý vstup na venkovní terasu.
Ve vstupním podlaží jsou tři ložnice pro členy rodiny, společná koupelna a sauna. Z ložnicového patra vede schodiště do přízemí - do hlavní obytné místnosti s kuchyní a jídelnou. Velkou prosklenou plochou jižní a západní fasády navazuje prostor na venkovní terasu. V severní části přízemí jsou provozní prostory (spíž, wc a technická místnost).

stavební řešení — Dům je postavený z jednovrstvého zdiva s tepelnou izolací a omítkou. Západní fasáda má dřevěný plášť z modřínových latí. Část obvodových stěn je železobetonová, provedená z tvárnic ztraceného bednění. Stropy jsou keramické a železobetonové. Plochá střecha je zelená, extenzívní; část pokrývá terasa z modřínových prken. Stavba je založena na základových pasech. Horní část základů tvoří betonové stěny do ztraceného bednění.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 08.02.17
Návštěvnost: 21321 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
malaparte? jm 09.02.17 08:27
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.