Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům ve zlatém řezu

Autor: ARCHCON atelier, s.r.o. | Irena Truhlářová
Dodavatel: DŘEVOSTAVBY BISKUP, s.r.o.
Konstrukční systém: Masivní dřevěné panely KLH
Adresa: Česká republika
Realizace: 2011-12

Dřevostavba 2016 - Cena redakce a čtenářů

Dům je tvořen jednoduchou kompaktní hmotou štíhlého kvádru se sedlovou střechou, orientovaný na pozemku tak, aby bylo co nejvíce využito solárních tepelných zisků. Dominantou stavby je dřevěná terasa s pergolou a navazujícím přístavkem prosklené zimní zahrady nad strání do údolí. Dům svým výrazem doplňuje okolní zástavbu. Použitím přírodních materiálů respektuje a dotváří výraz okolní přírody. Půdorys domu kopíruje tvar původního přízemního domu, na jehož základech je objekt vystavěn. Novostavba je navržena jednopodlažní s podkrovím a sedlovou střechou bez přesahů. Symetrie na fasádě domu je podtržena velkým trojúhelníkovým vikýřem na jihozápadní straně domu, poskytujícím výhled z pracovny v podkroví.
Dům s překrásným výhledem na řeku Sázavu je navržen pro bydlení 4 členné rodiny. Vstup do domu je chráněn proti povětrnosti lehkou stříškou. Za vstupem následuje zádveří s šatní skříní a botníkem. Ze zádveří je přístupná menší koupelna s toaletou a sprchovým koutem, dále se zde nachází schodiště do podkroví. Přímo proti domovním dveřím je umístěn vstup do obytného prostoru, který se společně s prosklenou jídelnou otevírá do údolí Sázavy na jihozápadní straně. Obytný prostor je propojen s venkovní terasou pomocí posuvných dveří. V horním patře tři pokoje - ložnice. Hygienické zázemí představuje prostorná koupelna s vanou, toaletou a infrasaunou. Na schodišťovou halu přímo navazuje pracovna, osvětlená velkým trojúhelníkovým vikýřem. Dveře do pracovny posuvné, aby bylo možné pracovnu co nejvíce otevřít do haly a celý prostor prosvětlit.
Projekt
Fotograf
Martin Zeman
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 10.02.17
Návštěvnost: 12513 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.