Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům pod smrkem

Autor: ARCHCON atelier, s.r.o. | Irena Truhlářová
Dodavatel: DŘEVOSTAVBY BISKUP, s.r.o.
Konstrukční systém: Masivní dřevěné panely DEKPANEL
Energetické zařazení: A - Mimořádně úsporná
Adresa: Česká republika
Realizace: 2015-16

Pasivní dům 2016 - Cena veřejnosti a Generálního partnera

Na začátku stála výzva. Jak postavit pasivní dům na úzkém pozemku, který má přístup z jihu? Použili jsme myšlenku verandy a vytvořili krytý venkovní prostor, který vede ke dveřím do domu a zároveň slouží jako terasa. Ta je funkčně a vizuálně propojena s jídelnou, kuchyní a obývákem a prostupuje tak přirozeně do interiéru. Dospěli jsme na první pohled k jednoduchému domu, jehož jádro tvoří bílý kvádr, ze kterého v úrovni přízemí vystupuje dřevěná hmota obývacího pokoje. Tuto hmotu lemuje černobílá linie střechy, která je ještě lehce předsazena na jih a na západ. Vytváří tak krytou verandu - terasu se vstupem. Sytě červená barva vstupních dveří příjemně doplňuje elegantní bílo-antracitovo-dřevěnou kombinaci fasády. Dveře jsou tak milým překvapením a pozdravením pro příchozí. Důležitý detail fasádě přidává propojení oken do jednoho celku, přiznané industriální kotvení antracitových obkladových desek i modřínový obklad se skrytým kotvením.
Interiér se řídí pravidlem "MÉNĚ JE VÍCE", protože všechny prvky musely ustoupit do pozadí vysněnému stolu z masivního cedru a barevným tonetkám. Proto jsme pracovali převážně s běleným dubem, bílou, šedou a antracitem. Dokonce i na dřevěný obklad stropu jsme zvolili bílou barvou, ale svou podstatu si uchovává díky přirozeným nerovnostem a roztomilým nedokonalostem.
Dům je pasivní. Založení jsme navrhli na pěnoskle, nosnou konstrukci tvoří DEKPANELY, obvodové stěny jsou difúzně otevřené. Střecha je jednoplášťová s krytinou přitíženou kačírkem.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 20.01.17
Návštěvnost: 19128 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.