Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům se zeleným srdcem

Autor: ARCHCON atelier, s.r.o. | Irena Truhlářová
Dodavatel: DŘEVOSTAVBY BISKUP, s.r.o.
Konstrukční systém: Masivní dřevěné panely DEKPANEL
Adresa: Česká republika
Realizace: 2012

Dům o půdorysu ve tvaru U je jasně rozdělen do denní a noční části. Noční část, opatřená modřínovým obkladem, má zelenou střechu, která pomáhá vytvářet ideální mikroklima.

Vstupní partie je akcentována šedou omítkou a zapuštěním do přízemní hmoty. Zapuštění vytváří přesah kryjící vstup - přesah je ze spodního líce obložen smrkovými spárovkami a z předního líce jej lemují světlešedé cementovláknité desky v dokonalém spárořezu. Vstup do garáže je od vstupu do domu oddělen svislým modřínovým obkladem, za kterým se ukrývá okno do technické místnosti.

Hlavní obytný prostor a denní část domu mají své místo ve dvoupodlažní části domu se sedlovou střechou. Dům je navržen ve třech výškových úrovních, které sledují sklon terénu - hlavní obytný prostor díky tomu získává na velkorysosti a venkovní terasa nenásilně kaskádovitě vplouvá do zahrady. Část terasy je zastřešena přesahem střechy na spodním líci obloženým smrkovou deskou.

V zahradě se snoubí nasvícené terasy s pískovcovým obkladem a přírodním sibiřským modřínem. Doplňují tak strohou bílo-šedou barevnost domu akcentovanou pouze tmavošedými okny a přiznanými krycími plechy žaluzií.

Hlavním prvkem patia - zeleného srdce domu, je prostor pro vzrostlou zeleň, která bude v horkých měsících příjemně stínit a vytvoří příjemné mikroklima. Majitelé spolu se zahradním architektem zvolili dekorativní jabloň.

Otevřený prostor galerie nad jídelnou je prosvětlen střešním oknem a je opatřen pouze nenápadným proskleným zábradlím. Nosná konstrukce střechy je tvořena CLT panely v pohledové kvalitě. Na galerii vzniklo příjemné zákoutí s romantickým posezením.

Velkorysý jídelní stůl je z běleného dubu, ve stejném odstínu jako podlaha. Majitelé se drželi barevného a materiálového konceptu interiéru položeného již ve studii a veškeré vybavení postupně sami citlivě vybírali. Televize umístěná na stěně s krbem umožňuje sledování pořadů během přípravy jídla v kuchyni.

Prakticky řešená kuchyně je součástí velkého otevřeného prostoru s jídelnou a galerií. Zajímavostí je designová digestoř zabudovaná do podhledu.

Smrkové dřevo se zde pohledově uplatní jako obklad stěny za skříňkami, v místech namáhaných vodou jej zastupuje skleněný obklad s lehkým modrým nádechem.

Barevný koncept: smrk v přírodní barevnosti (s UV voskem), bělený dub a barvy bílá a černá spolu s akcenty fialové se prolínají celým interiérem domu. Jádro obytného prostoru - oboustranný krb, směřuje jak do obýváku, tak do jídelny.

Zachovat výhledy do krajiny v co největší míře a zároveň se uzavřít před okolní zástavbou bylo hlavním záměrem celého projektu. Majitelé se tedy mohou nerušeně kochat ze všech místností svého domu.

Elegantní tóny fialové, šedé a bílé najdeme také v ložnici v kombinaci s dřevěným smrkovým stropem a v koupelně, kterou opticky zvětšuje zrcadlo po celé šířce místnosti.

Prosklené rohové okno nenuceně propojuje jídelnu a vstupní halu s krytou terasou. Orientace směru dřeva v obou prostorech dokonale navazuje.

Pracovna nad obývacím pokojem je díky přiznané konstrukci střechy z CLT panelů velmi vzdušná. Velké jižní okno umožňuje panoramatický výhled do krajiny nerušený okolní zástavbou.
Projekt
Fotograf
Martin Zeman
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 30.01.17
Návštěvnost: 11795 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.