Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
TOD'S

Autor: Toyo Ito
Adresa: Omotesando 5-1-15, Jingumae, Shibuya-Ku, Tokio, Japonsko | mapa
Web: www.todsgroup.com
Projekt: 03.2002 - 07.2003 Realizace: 06.2003 - 11.2004
Užitná plocha: 2545 m² Zastavěná plocha: 410 m²
Plocha pozemku: 516 m²

Obchod Tod’s od Toyo Ito má stejný vzhled jako boty a kabelky prodávané uvnitř. Je moderní, funkční, vyrobený jen z těch nejkvalitnějších materiálů a dokonale “padne“. Štíhlá budova pro italského výrobce luxusní obuvi stojí na Omotesando - slavné tokijské ulici lemované alejí stromů Ginko a v posledních letech i butiky světových módních návrhářů od slavných architektů. Na dramaticky zalomené parcele vznikla stavba v půdorysu připomínající písmeno L a nosnou konstrukcí odkazující na větve stromů Ginko Biloba na bulváru před ní. Společnost úzkému módnímu obchodu po stranách tvoří prodejna kosmetiky a prostor vystavující klavíry. Aby pro svého klienta vytvořil odpovídající tokijskou pobočku, nemohl se Ito spolehnout jen efekt průčelí domu tak, jak tomu je u všech okolních obchodů. Snažil se najít způsob, jak do výrazu zapojit celý objem, aby ho odlišil od sousedních komerčních budov se zavěšenými skleněnými fasádami. Odpovědí se mu stala petrifikované koruna stromu s prosklenými trhlinami mezi betonovými větvemi. Pozadí celého procesu realizace přinesl minulý týden Adam Gebrian ve své zprávě o Itově jarní přednášce v Paříži.
Za poskytnutí fotografií bych velice rád poděkoval Anna Cornaro a odkázal na její esej, která vyšla letos v lednu na stránkách arch’it.

Literatura
 

Autor: Petr Šmídek, 17.10.17
Návštěvnost: 62392 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.