Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vila s výhledem

Autor: Fandament Architects | Pavel Lazarov, Václav Kocián
Dodavatel: ORAK - stavební společnost s.r.o.
Adresa: Komín, Brno, Česká republika
Realizace: 03/2014 – 12/2015 Užitná plocha: 458 m²
Zastavěná plocha: 351 m² Plocha pozemku: 1053 m²
Obestavěný prostor: 2037 m³

Koncepce
Fenomenální výhled a prostorové uspořádání navržené v symbióze se svažitým terénem daly vzniknout výjimečnému domu na výjimečné parcele. Hlavním motivem domu je prosklená obrazovka čnící nad údolím a poskytující uživatelům domu jedinečný výhled na Brno ze všech hlavních obytných místností i koupelny. Při příchodu z ulice je jasně čitelná koncepce dvou hmot - tmavého přízemí a světlého patra a suterénu domu, které se do sebe zakusují a navzájem se prolínají.

Popis parcely a domu
Místo stavby leží v Brně - Komíně. Obdélníkový pozemek na jižním svahu s nádherným výhledem na celý Komín a svratecké údolí se nachází mezi moderní vilovou výstavbou z východu a lesem a zahradami ze západu.

Pozemek je koncepčně rozdělen na 4 části - vstupní nádvoří, dům, terasa a zahrada. Navržená třípodlažní vila je osazena v horní polovině pozemku tak, že vjezd, parkování, vstupní a zároveň hlavní společenské patro jsou přístupné z úrovně nájezdu na pozemek. Horní patro je privátní klidové. Spodní - wellness patro je od vstupu zapuštěno pod terén, avšak směrem do zahrady přímo komunikuje s prostornou terasou s venkovním bazénem. Ve spodní části pozemku - zahradě - byl navržen tradiční vinohrad s posezením.

Zásadním prvkem návrhu interiéru domu je schodišťová hala s monolitickým točitým schodištěm, které tvoří vertikální komunikační osu domu a zároveň vnitřek domu prosvětluje díky své západní prosklené stěně. Dalším je pak hlavní obytný prostor, jehož součástí je jídelna s návazností na kuchyni a převýšený obývací pokoj. Je zde umístěn travertinem obložený krb, nad nímž probíhá galerie s knihovnou. Z obývacího pokoje je přístupná velkorysá lodžie - vnitřek obrazovky, která je dále propojena s venkovní terasou monumentálním terénním schodištěm.

Interiér je řešen dle požadavků investora v moderním minimalistickém duchu s maximální jednoduchostí užitých prvků i počtu materiálů. Je užito pouze bílé a tmavě šedé barvy, přičemž travertinový obklad krbu a koupelen pak tvoří akcent, který je doplňuje.

Technologické řešení
Dům byl navržen jako zděná stavba kombinovaná s monolitickými prvky. Stropní konstrukce jsou tvořeny železobetonovými deskami. Střecha je řešena jako jednoplášťová foliová, přičemž pohledová část střechy garáže je zelená extenzivní. Fasáda je provedena v kontaktním zateplovacím systému, výplně okenních otvorů a vstupní dveře jsou v hliníkovém systému s exkluzivní strukturovanou povrchovou úpravou a zasklené izolačním trojsklem. Stejně tak jako prosklené stěny a v nich obsažené zdvižně-posuvné portály umožňující maximální propojení s exteriérem. Interiérové dveře jsou osazeny bezfalcové, se zárubní v líci stěny a na celou výšku místností. V celém domě je instalováno podlahové vytápění, jehož zdrojem tepla je tepelné čerpadlo země-voda s hlubinným vrtem. To slouží i jako zdroj chladu pro chlazené stropy v letním období. Regulace topných a chladicích systémů je řešena elementárně, tak aby byla snadno ovladatelná a přívětivá k uživatelům domu a s minimální potřebou servisu.Stavba
Generální dodavatel
ORAK - stavební společnost s.r.o.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 14.12.16
Návštěvnost: 17030 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
paráda Eva 14.12.16 09:24
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.