Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Děhylově

Autor: Master Design s.r.o. | Michal Janáč
Adresa: Děhylov, Česká republika
Projekt: 2013 Realizace: 2014
Užitná plocha: 147 m² Zastavěná plocha: 194 m²

Lokalita pro stavbu se nachází v jižní části obce, která byla vyhrazena pro novou výstavbu rodinných domů. Pozemek má dostatečnou výměru pro umístění menšího domu a bylo proto možné dle přání klientů realizovat přízemní dům. Parcela má ideální orientaci, kdy příjezd je umístěn v severozápadním rohu pozemku. Díky tomu je dům umístěn podél severní hranice parcely a jižní strana je plně využita pro prosluněnou zahradu. Svažitost na pozemku je jen velmi mírná a dovolila řešit dům v rámci jedné výškové úrovně.
Funkční uspořádání domu je přísně děleno na jednotlivé funkční celky. To prakticky znamená, že do sebe jednotlivé provozy domu nezasahují ani se nijak neruší. Vstup, garáž, technické funkce a sanita jsou umístěny na severozápadě a severní části domu. Klidová sekce s ložnicí a dětskými pokoji je na jihovýchodní straně daleko od příjezdové cesty. Denní zóna vybíhá ze základního kvádru domu směrem na jih a otevírá se také částečně jak na východ tak i na západ.
Exteriérově je dům navržen s důrazem na čitelnost. Základní myšlenkou jsou orámování hlavních částí domu, které jasně definují základní hmotové členění. Orámování garáže přechází v kryté stání pro druhý automobil a krytí vstupu do domu. Druhé orámování, tedy hlavní hmoty, je řešeno výraznější formou. Vyvýšený obývací pokoj plynule přechází v část terasy, která je prostorově vtlačena do hmoty domu a působí díky tomu bezpečněji dotváří jednoduchý obdélníkový tvar. Tato část je díky vyvýšení obývacího pokoje dynamická a tvoří dominantu domu.
Master Design s.r.o.
Projekt
Fotografie
Jiří Ernest
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 24.11.16
Návštěvnost: 14617 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.