Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Kostelci u Křížků

Autor: Lucie Černá, Luděk Černý
Spolupráce: David Bureš (realizace)
Adresa: Kostelec u Křížků, Česká republika
Realizace: 2016 Užitná plocha: 232 m²
Zastavěná plocha: 227 m² Plocha pozemku: 1150 m²


Dům je samostatný dvoupodlažní nepodsklepený objekt. Pozemek, nacházející se na okraji obce, je rohový, ohraničen z jihu a východu komunikací, ze severu sousedním pozemkem určeným k zástavbě a ze západu zemědělskou půdou.
Půdorysně se jedná o tvar L, hmotově je to průnik dvou objemů – jednopodlažní části sloužící především jako zázemí – garáž, kryté stání s plochou střechou fungující zároveň jako terasa a dvoupodlažního objektu (s podkrovím) se sedlovou střechou.       
Dům na sebe i přes větší objem nemá upozorňovat a lákat pozornost i přes poměrně exponované umístění (dům na nejvyšším místě obce). Snaží se typologicky navázat na původní vesnickou zástavbu. Zároveň vytváří vlastní soukromý svět pro své obyvatele.
Dům je navržen pro rodinu s dětmi. Jeho řešení zahrnuje i samostatně oddělené bydlení v přízemí pro návštěvy nebo druhou generaci rodiny včetně vlastního zázemí, což byl jeden ze speciálních požadavků klienta.
"Srdcem" nejen domu ale i celého pozemku je společný prostor pro rodinu – obývací pokoj v přímé návaznost na zahradu.
Krytý vstup do objektu je situován v hlavní hmotě domu. Do zádveří je samostatný vstup také přímo z garáže. Hala ústí do obývacího pokoje s přímým průhledem ode dveří až do zahrady. Obytný prostor je pojat velkoryse, slučuje obývací pokoj, kuchyni s ostrůvkem a jídelnu. Dominantou je krb, rámován výhledem skrz velkou prosklenou plochu. Jako prodloužení obytného prostoru slouží terasa, se kterou je obývací pokoj po otevření prosklených dveří zcela propojen.
Druhé poschodí je přístupno po schodišti s podestou, nalézá se v něm klidová část domu. Blok hlavní ložnice s koupelnou a šatnou, dětské pokoje se samostatnou koupelnou a pracovna. Terasa na střeše jednopodlažní hmoty je přístupná z ložnice.
Konstrukčně se jedná o zděnou stavbu založenou na ŽB základových pasech, v některých částech jsou i svislé konstrukce z betonu. Vodorovná konstrukce stropu/terasy je navržena jako ŽB monolitická.
Projekt
Fotograf
Jiří Ernest
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 13.11.16
Návštěvnost: 22909 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.