Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Obytný soubor Na Lhotách IV. etapa

Autor: ADR | Petr Kolář, Aleš Lapka
Spolupráce: Martin Šenberger, Tomáš Bárta, Vít Sladký
Adresa: Kunratice, Praha, Česká republika
Investor: K-STAVBY, a.s.
Projekt: 2007-09 Realizace: 2010-13
Zastavěná plocha: 5091 m² Obestavěný prostor: 38190 m³

Urbanistické řešení vychází ze snahy o maximální využití území a zároveň zachovaní velké míry soukromí na jednotlivých zahradách. V řešeném území je navrženo celkem 31 rodinných domů. Součástí architektonické koncepce byla snaha dosáhnout výrazu příjemného obytného prostoru odpovídajícího měřítka. Tomu napomáhá  také přímé propojení areálu s přilehlým prostorem Kunratického lesa. Kombinace řadových domů s dvojdomy a solitéry vytváří prostorovou členitost jednotlivých částí řešeného území, která je podpořena hmotovou členitostí a materiálovým řešením fasád jednotlivých objektů.
Rodinné domy jsou řešeny v deseti základních dispozičních variantách. Část rodinných domů přimykajících se k původní zástavbě je sdružena ve dvojdomy a tvoří pomyslnou bariéru. Na pozemcích lemující ochranné pásmo Kunratického lesa, jsou umístěny větší solitérní domy. Všechny objekty jsou dvoupodlažní, některé s jedním podzemním podlažím. Kompaktní a logicky uspořádané řešení interiéru domů je závislé od jejich velikosti. Architektonický výraz zástavby navazuje na předchozí etapy. Fasády domů jsou kombinací kontaktního zateplení v bílé barvě a obkladu z plasto-hliníkových desek tmavě hnědé barvy. Nad venkovními terasami navazujícími na hlavní obytné prostory jsou osazeny stínící markýzy tvořené textilními membránami vypnutými na nerezovou konstrukci. Opěrné a vyrovnávací stěny jsou z pohledového betonu. Lokalita má měřítko vilové zástavby městského typu.
ADR s.r.o.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 27.10.16
Návštěvnost: 13002 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.