Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Šestajovicích

Autor: ORESTA spol.s r.o.
Adresa: Šestajovice, Česká republika
Realizace: 2014


Novostavba rodinného domu je umístěna v intravilánu obce Šestajovice, v nově vznikající zástavbě solitérních rodinných domů. Pozemek je rovinného charakteru s minimálním sklonem na jihovýchod. Přístup na pozemek zajišťuje komunikace na severní hranici pozemku. Šířka pozemku nás vedla k myšlence o orientaci oken obytných místností pouze k jihu, abychom co nejlépe využili pozemek.
Rodinný dům je členěn do tří částí, které jsou od sebe materiálově odlišeny. Výrazný objem garáže vystupující směrem ke vchodu je řešen v pohledovém betonu. Před uliční fasádou garáže je místo na vzrostlé stromy a garážová vrata jsou ukryta zboku.
Hlavní hmota objektu je rozdělena horizontálně na obytnou denní část v přízemí a na noční část v patře. V návrhu byla použita bílá omítka a v kontrastu rezavý plech Corten. V průběhu stavby byla finálně použita šedá fasáda místo Cortenu.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 24.10.16
Návštěvnost: 14015 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.