Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům u Pardubic

Autor: ZETTE atelier s.r.o. | Zdenek Balík
Adresa: Česká republika
Projekt: 2012 Realizace: 2013-16


RD nůžky
Parcela v satelitu, kolem jsou ty "tradiční" domky. Ty, jejichž investoři chtěli něco klasického, aby to dobře zapadlo. Výsledek? Přece typická vesnice. Pravda je taková, že vesnici připomíná několik fragmentů původní zástavby a vzrostlé stromy. To nové je něco jako počítačová hra, ve které hráč vkládá do gridu americký sen individuálního bydlení. Kolem obce jsou rovinaté louky, na nichž se sem tam zavlní koňská hříva. Tuto idylu pardubických jménem Spoil uzavírají do samostatného mikrosvěta okolní lesy, jež dobře kamuflují přítomnost průmyslového města.

Na takovou parcelu jsem bez ambicí zvrátit charakter ulice vložil archetyp domu se sedlovou střechou a štítem do ulice. Mezi těmi tápajícími stavbami je štít domu razítkem, motivem, jež bude platit dál. Tento motiv venkovského domu jsem reinterpretoval s posunutým významem. Dům jsem rozstřihl nůžkami, pečlivě, přesně v místě hřebene. To stačí, ne po celé délce. Jedna noha půjde tu, druhá se zahne tak. Dům se rozevírá do dvou křídel a vymezuje prostor s koupací tůní, ke které se otevírají obytné části domu. Budou zde bydlet manželé, jejichž děti jsou už ve světě. Třeba tu ale jednou bude mladá rodina s dětmi. Pokoje tu jsou.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 06.09.16
Návštěvnost: 24253 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.