Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zastřešení autobusové zastávky v Aviles

Autor: mmcité+ | Radek Hegmon
Spoluautor: Ing. Bohumil Novotný
Adresa: Španělsko
Realizace: 2015

Přístřešek qadra je ukázkou nového konceptu zastávky spojujícího orientační panel s označníkem a technické zázemí s elektroinstalací pro autobusovou linku, lze jej použít i pro tramvajovou. V roce 2015 byl tento přístřešek realizován v přístavním městě Aviles ve Španělsku. Svým tvaroslovím připomíná plující loď se stěžněm, který se tyčí do dálek a tvoří orientační bod pro kolemjdoucí. Na nosiči je vyobrazen logotyp města Aviles symbolizující bohatou námořní historii přístavního města. Zároveň je zde osazen velkoformátový display informačního systému zobrazující příjezdy autobusových linek. V roce 2015 byl tento přístřešek realizován v přístavním městě Aviles ve Španělsku. Přístřešek se nachází uprostřed rozlehlého prostoru, na kraji parku.

Součástí výtvarného návrhu se stala barevná grafika použitá na skleněných bočnicích. Dvě barevné linky mají vizuální i funkční smysl. Silnější řada linií upozorňuje, že se jedná o prosklený prostor barevně sladěný se zastřešením. Naopak tenké, barevně odlišené linie dokreslují opěrky lavičky, které přirozeně vytvořilo prosklení uprostřed přístřešku. Prosklený prostor uvnitř přístřešku působí vzdušným dojmem. Díky prosklení je cestujícím umožněn pohled ven do zeleně parku. Místo zůstává přehledné, i přes své tvarově výrazné řešení nekonkuruje svému okolí.

Střecha je tvořena ze sandwichového panelu, díky němuž působí zastřešení klidným a čistým dojmem. Veškerá konstrukce je minimalizována do vynášecího rámu, akcentována dominantním sloupem, který protíná zastřešení. Vzniká tak dojem vzdušné levitující střechy. K odvodnění je využitý žlab vycházející z hlavního sloupu. Instalován je po celé délce střechy. Svody jsou skryté v opláštění totemu (označníku). Linka svítidel LED prochází po celé délce přístřešku.
Stavba
Hlavní dodavatel
mmcité+
Zdroj: Designcité+
Vložil: Tisková zpráva, 27.06.16
Návštěvnost: 12305 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.