Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zastřešení autobusového nádraží v Litoměřicích

Autor: mmcité+
Autoři a spoluautoři: Ing. Bohumil Novotný, Mgr A. Radek Hegmon, Ing. arch. Jiří Mužík (urbanistické řešení), Jiří Koudelka (dopravní řešení), Ing. Tomáš Graubner, Jakub Holík
Adresa: Marie Pomocné, Litoměřice, Česká republika
Investor: Město Litoměřice
Náklady: 15 000 000 CZK Projekt: 2013–2014
Realizace: 2015 Zastavěná plocha: 770 m²
Obestavěný prostor: 3080 m³

Nádraží v Litoměřicích se nachází na rozlehlém prostranství s krásným výhledem do okolí. Výsledná podoba modernizovaného nádraží proto byla řešena tak, aby vznikl opticky lehký objekt, který by tuto vyhlídku nerušil. 

Konstrukce přístřešku je navržena přímo pro autobusové nádraží, splňuje průjezdné normy a zastřešuje prostor o šířce 9,8 metrů a délce 77 metrů.Zalomení střechy vychází ze statických principů, uprostřed nosného rámu zůstává místo pro žlab, do něhož stéká dešťová voda z obou částí střechy. Střecha je rozdělena do dvou částí – nižší, plná část chrání cestující; vyšší, prosklená část kryje autobusová stání pro nástup a výstup pod střechou. Prosvětlený prostor střídá stín, který je potřeba vytvořit hlavně v letních měsících. V masivních sloupech jsou vytvořeny průhledy, skrz které lze vidět přes celé nástupiště, zároveň jsou na sloupech integrovány informační panely a to i v Braillově písmu pro zrakově handicapované. Ve sloupech jsou dále instalovány odpadkové koše na tříděný odpad. Nové autobusové nástupiště je doplněno o nový mobiliář a zábradlí. V rámci barevného řešení došlo k odlišení střešní konstrukce a sloupů v bílo-hnědé kombinaci. Barevným akcentem se následně stal žlutý sloup, do něhož je zabudován hlavní informační panel, na zbývajících devíti sloupech je namísto klasických označníků použit systém číslic, jež jsou umístěny přímo na nosných sloupech.

Konstrukce a technologie
Střešní rastr vykonzolované pultové konstrukce je kompletně sestavený z pohledových nosníků se skrytými spoji, opatřen zinkovanou a lakovanou povrchovou úpravou. Střešní plášť je tvořen strukturálním pochozím zasklením se stínící mléčnou fólií a velkoformátovými plnými sandwichovými panely. Skryté středové úžlabí je umístěno pod hliníkovými fasádními obklady, které fungují jako rozvody kabelového systému a datových zdrojů, jež ústí do stupaček pod obklady ve středových sloupech. Součástí realizace bylo i zavedení silnoproudé a slaboproudé instalace a požadovaných sdělovacích zařízení.
Stavba
Hlavní dodavatel
mmcité+
Městský mobiliář
mmcité1 a.s.
Zdroj: mmcité+
Vložil: Tisková zpráva, 21.06.16
Návštěvnost: 12758 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.