Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům mezi stromy
dům v kopci ve starém sadu

Autor: A1Architects | Lenka Křemenová, David Maštálka
Adresa: Troja, Praha, Česká republika
Realizace: 2015-16 Užitná plocha: 130 m²

dům
Po strmém svahu v pražské Troji klidně sestupuje vilka od ulice do zahrady, kde se nad korunami starých jabloní odehrává rodinný život domu. Z ulice tak působí jako drobný domek, avšak ze zahrady je sebevědomou vilou s panoramatickým výhledem do údolí. Z úrovně ulice je přístupné vstupní zádveří a velkorysá terasa s vyhlídkovou terasou - tribunou, na které bude možné postavit třeba lehkou dřevostavbu ateliéru. O patro níž v propojení se zahradou, se pak odehrává vše ostatní.
Zděný dům s dřevěnými detaily pergol a přístřešku s kůlnou, které jemně propojují jeho bílou zubatou siluetu se zahradou. Jednoduchý omítaný dům se zelenými rámy oken charakterizují vrstvy drobných výjimečných detailů, jako jsou chrliče dešťové vody, prkenná střešní tribuna nebo subtilní kovové zábradlí.

Vilka navržená přesně na míru svých majitelů... vtipně nenápadná.

interiér
Detaily interiéru jsou vymyšleny na přání do posledního šuplíku. S ohledem na užitnou plochu 130 m², na které má pohodlně žít 4-členná rodina jsou maximálně využita všechna zákoutí domu skrze vestavěný nábytek. Schodišťová hala je zároveň velkou knihovnou a úložištěm grafických listů v arboru pod schody, parapety oken jsou velkými sedacími nikami, dveře jsou součástí knihoven a mezi sedací nábytek se počítají i kachlová kamna, na kterých se dá krásně vyhřívat s výhledem na protější svah. Jednoduše shrnuto - útulnost propojená nenápadně s přímou účelovostí každého kusu nábytku.
Téměř všechen vestavěný nábytek je proveden z březové překližky s prostými detaily úchytek v podobě otvorů ve dvířkách či žlutých zábradlích a žebříků.
Ústředním motivem hlavní obytné místnosti jsou omítaná kamna, která snadno vytopí téměř celý dům.

Interiér je rozdělen na dva trakty - jedním je obytná část podél oken s krásnými výhledy, druhým potom zázemí, které je v podobě koupelen a technické místnosti umístěno podél opěrné stěny v terénu svahu. Vstupní zádveří a kryté velkorysé závětří je situováno o patro výš v úrovni ulice. Šatna zádveří plynule navazuje na vestavěný nábytek knihovny schodišťové haly a maximálně využívá každý centimetr pro uložení bot a kabátů.

Návrh vznikal ve velmi úzké spolupráci s obyvateli domu a neustále krystalizoval a zdokonaloval se i v průběhu stavby, výsledkem je útulné bydlení s vytříbeným a vtipným detailem.

Je to přesně to místo, kde máme s koláčem v ruce, otevřené dveře - a to nás na architektuře ve výsledku těší vždy nejvíce.Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 15.06.16
Návštěvnost: 28576 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Kamna Jan 17.06.16 14:38
Krása Pavel Nasadil 18.06.16 14:00
Hezky, líbí Tomáš Vích 18.06.16 23:11
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.