Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům ve Svojeticích

Autor: Studio M.A.D. | David Mateásko
Adresa: Svojetice, Česká republika
Projekt: 2011 Realizace: 2013 - 2015
Užitná plocha: 155 m² Zastavěná plocha: 190 m²
Plocha pozemku: 1440 m²

Na pozemku, jenž má výrazný podélný tvar severo-jižní orientace, se před započetím stavby nacházelo zahradní centrum s provozním objektem. V jeho jižní části došlo k oddělení cca 1440 m² plochy, určené k výstavbě novostavby rodinného domu.
Vzhledem k okolí (zahradní části parcel stávajících rodinných domů a pozemky, které nejsou určeny k výstavbě) byla zvolena varianta jednopodlažní stavby, jež nebude své okolí rušit výraznou niveletou.
Místo pro výstavbu bylo vybráno při severní / vstupní části pozemku. Toto umístění dává vyniknout zahradě s výhledem do okolí, které již není určeno k výstavbě.
Rodinný dům je koncipován jako jednopodlažní stavba dvou k sobě navzájem kolmých křídel, jež odrážejí i vnitřní dispoziční oddělení provozu společenského (obývací část s kuchyní atd.) a soukromého (ložnice atd.). Společenská část obývacího pokoje je oproti ostatním prostorům mírně převýšena, aby se tak prostorově zdůraznil její význam a pozice ve vnitřním organismu domu.
Obě křídla se uzavírají s minimem otvorů k vstupní a okrajové části pozemku a naopak se otevírají do „vnitřního“ prostoru s pobytovou terasou. K ní je navrženo množství okenních otvorů (francouzská okna), jež umožňují přímý kontakt kterékoli části domu s terasou a zahradou.
V exteriéru je každé křídlo vyjádřeno jiným materiálem a  architektonickou skladbou různě vysokých hmot. Materiálové řešení kombinuje dřevěný obklad a fasádní omítkový systém. Některé výrazné architektonické prvky jsou zdůrazněny zelenou barvou  fasádních obkladových desek (výklenek ložnice, výklenek chodby).
Dům je konstrukčně koncipován jako dřevostavba.
Projekt
Fotografie
Robert Žákovič
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 09.03.16
Návštěvnost: 32182 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Přístupová komunikace? Klára Z 11.03.16 09:51
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.