Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nádraží Michalovce

Autor: ellement | Hana Maršíková, Jan Pavézka
mmcité+ | Radek Hegmon
Projektový manager: Ing. Lukáš Kohoutek
Stavební projektant a autor koncepce: Ing. Radoslav Harbuľák
Adresa: Michalovce, Slovensko | mapa
Projekt: 2014 Realizace: 2014

Michalovce jsou malé město na východním Slovensku. Nádraží se nachází na okraji městského centra, sousedí s železniční zastávkou, rušnou křižovatkou a benzínovou pumpou. Dispozice dopravního terminálu vychází z koncepce řešení prostoru zpracované Ing. Radoslavem Harbuľákem.

Návrh vznikal v těsné spolupráci kanceláře pro architekturu a design ellement a vývojovým oddělením designcité+, které patří do společnosti mmcité+, která stavbu zastřešení realizovala. Společně jsme se pokusili vytvořit živé, vizuálně atraktivní místo, které může vytvořit alternativu veřejného prostoru, kde by se čekající cestující cítili dobře. Nádraží je rozděleno na společně zastřešenou část pro autobusy dálkové dopravy a část pro místní MHD, s jednotlivými zastávkami. Oba prostory propojuje krytý příchod směřující k vlakovému nádraží.

Jedním z nejvýraznějších prvků se stala popínavá zeleň, která předěluje výstupní a nástupní část nádraží pro dálkovou dopravu. Zelený pás je přerušen průchody, které mají nižší výškovou úroveň zastřešení a vytváří tak intimní prostor pro cestující.  Další zelená stěna odděluje drobné objekty zastávek MHD od autobusových stání. Dvojí zelený plán zpříjemňuje prostor pro cestující a zároveň funguje jako clona filtrující zplodiny od odjíždějících autobusů. Základní nosná konstrukce zůstala ponechána v žárovém zinku, jednolitost konstrukce jsme doplnili barvami v kombinaci žlutá, oranžová, černá a bílá.

Předmětem návrhu bohužel nebylo řešení povrchů. Přesto je tato realizace příkladem, jak lze i do malého města s nevelkými ekonomickými možnostmi vnést prvek současné architektury a designu.Stavba
Hlavní dodavatel
mmcité+
Městský mobiliář
mmcité1 a.s.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 24.02.16
Návštěvnost: 26020 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Pěkné Tomáš 25.02.16 09:53
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.