Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Dřevíči II

Autor: Chmelař architekti | David Chmelař
Adresa: Červená ulice, Dřevíč, Hronov, Česká republika
Projekt: 2011 Realizace: 2011 - 2012

Rodinný dům ve Velkém Dřevíči z roku 2003 byl mojí vůbec první vlastní realizací. Získal plno pozornosti v odborných periodikách a je uvedený i v Ročence české architektury 2003-2004. A i proto, že jsem ho měl rád takový, jaký byl, odmítal jsem nejprve investorův požadavek na jeho zvětšení o nadstavbu s dalšími pokoji pro rozšiřující se rodinu. Po letech rozhodlo až naléhání manželky, že pokud jim návrh nevypracuji já, půjdou za někým jiným. A tak jsem při jedné společné oslavě podlehl a zadání přijal. Vypracováno bylo pod heslem "Lepší si to zkazit sám, než aby to zkazil někdo jiný :-)".
Dům získal mimo dvou zmíněných dětských pokojů s hygienickým zázemím i nové zateplení s původně zamýšleným barevným odstínem tmavě šedé. Je nutné přiznat, že rekonstrukce přidáním 40 m² k původním 120 m² funkci domu moc prospěla, protože mnohem lépe odpovídá požadavkům čtyřčlenné rodiny s kočkou a psem (německou dogou).
Jedná se o první rekonstrukci vlastního domu, na kterou nyní navazujeme dostavbou pavilonu k rodinnému domu Kramolna (2012). Je to pro nás nová a velmi zajímavá zkušenost, která nám potvrzuje správnost našeho přístupu ke klientům. Nejvíce nám totiž záleží na vytváření dlouholetých vztahů založených na vzájemné úctě a respektu.
Projekt
Fotografie
Ester Havlová
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 15.03.16
Návštěvnost: 24003 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.